قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۳۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تونی بلر: حزب کارگر یا باید خود را بازسازی کند یا با نابودی روبه رو شود

تونی بلر به اعضای حزب کارگر هشدار داد: چنانچه این حزب همچنان به سیاست های جرمی کوربین بچسبد کارش تمام شده و انگلیس باید منتظر تسلط حزب محافظه کار برای ۱۵ سال دیگر در این کشور باشد.

تونی بلر: حزب کارگر یا باید خود را بازسازی کند یا با نابودی روبه رو شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، تونی بلر، نخست وزیر اسبق انگلیس و رهبر حزب کارگر این کشور در یک سخنرانی به نامزدهای رهبری این حزب هشدار داد اگر امید به پیروزی دارند نباید درگیر خیال و اوهام شوند.

تونی بلر در این صحبت هایش از گفتن اینکه از کدام از یک از این نامزدها برای رهبری حزب کارگر حمایت می کند، خودداری کرد.

با این حال او شدیدا از جرمی کوربین، رهبر فعلی حزب کارگر انتقاد کرده و گفت: چنانچه حزب کارگر ایدئولوژی کوربین را کنار نگذارد دیگر مهم نیست چه کسی رهبر این حزب باشد و آنها قطعا دوباره رنگ پیروزی را نخواهند دید.

تونی بلر رهبر کارگر تحت رهبری کوربین را به تیم فوتبال تشبیه کرد که به گفته او "مسیرحرکت مهاجم مشخص است، هافبکش به کما رفته، دفاعش در زمین غایب بوده و در جایگاه تماشاچیان مشغول به صحبت با گروهی کوچکی از آنهاست و دروازه بانش نیز پشت تور دروازه دارد فیلم یکی از مهارهایش در یک بازی همراه با شکست ۹ بر صفر را در توییتر بازنشر می کند."

تونی بلر بحران فعلی حزب کارگر را بدتر از بحران زمان رهبری مایکل فوت در سال ۱۹۸۳ بر این حزب دانست و از فعالان حامی این حزب خواست دوباره کنترل حزب را از دست چپ های افراطی خارج کنند و حرکت آهسته حزب برای بازگشت به قدرت را شروع کرده و به جای افراط از خود انضباط نشان دهند و شکست ها را ماست مالی نکنند.

تونی بلر گفت: شکست اخیر حزب کارگر بسیار مهم است و ما نمی توانیم دوباره حرکت خرچنگ گونه خود در سال ۱۹۸۳ به سمت بازگشت به واقعیت را تکرار کنیم.

او هشدار داد: اگر قرار باشد ما همین مسیر را همچنان ادامه دهیم من به شما می گویم ۱۵ سال دیگر همچنان دولت محافظه کاران روی کار خواهد بود. حزب کارگر تنها چاره اش این است حزب کارگر یا باید خود را بازسازی کند یا اینکه جایگزین خواهد شد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha