قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۸۳۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آموزش موشن گرافیک افتر افکت

آموزش موشن گرافیک افتر افکت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به محض اینکه روی مانیتور مترو یا تلویزیون هایپر مارکت  چشم تان به یک انیمیشن می افتد، به خصوص اگر به صورت جذاب ساخته شده باشد، احتمالا تمام حواس تان از فشار ازدحام مترو یا صف نزدیک صندوق هایپر مارکت، به آن انیمیشن جلب شود. چرا؟ چون ذاتا تصاویر متحرک و کارتونی که روایت گر یک داستان باشد، برای مخاطبِ خسته که حوصله خواندن متن ندارد، جذاب است.

به خصوص زمانی که با یک موسیقی یا صدای بامزه و حرکات گرافیکی همراه باشد. تا حالا شما هم دلتان خواسته بتوانید از این طریق پیام تان راجع به کسب و کارتان را به مخاطب و مشتری هایتان برسانید؟

این تصاویر به کمک موشن گرافیک ساخته شده است. شاید شما هم حس کرده باشید که دیگر تبلیغات کلیشه ای تلویزیون، موثر نیست. خود شما چند بار تا به حال زمانی که در حال دیدن فیلم مورد علاقه تان بودید و ناگهان پیام بازرگانی آغاز شد، کانال تلویزیون را عوض کردید تا آگهی ها را نبینید؟ نه تنها شما، بلکه رفتار مخاطب تغییر کرده است. مردم دیگر پی این تبلیغات و پیام های کلیشه ای نیستند. بنابراین چه باید کرد؟ خلاقیت را چاشنی آن کرده و مدل دیگری بسازید.

چرا موشن گرافیک؟

ماجرا از آنجا شروع شد که با گسترش اینترنت، مردم به دنبال محتواهای تصویری بودند که بتوانند با آن سرگرم شوند یا آموزش ببینند. این وسط کسانی سود کردند که با شناخت سلیقه مخاطب شان به ساخت محتواهای ویدیویی پرداختند که علاوه بر رساندن پیام مورد نظرشان، برای بیننده هم جذاب باشد. در نتیجه از آن جا بود که ساخت موشن گرافیک در اولویت فهرست استارتاپ ها و کارآفرینان و حتی شرکت های سنتی قرار گرفت. پس علاوه بر زیبایی جلوه های بصری و جذابیتی که دارد می تواند در بازاریابی بسیاری از کسب و کارها کمک کند.

موشن گرافیک رو چطوری می سازند؟

 شاید اولش فکر کنید بناست قورباغه ای گنده را قورت دهید. اما صبور باشید. در ابتدا کافیست ایده اصلی که می خواهد مخاطب تان را تحت تاثیر قرار دهد پیدا کنید. سپس یک انیمیشن مرتبط با آن را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید باید سبک خود را در موشن گرافیک داشته باشید. انیمیشن خود را بر پایه واقعیت می خواهید بسازید یا بر اساس اثری کارتونی؟ در نهایت زمان نوشتن سناریو رسیده است. یک متن حدود سی ثانیه تا یک دقیقه و نیم اماده کرده و در همین زمان، فرصت دارید پیام تان را به مخاطب به صورت واضح برسانید. همین قدر حساس و ظریف در دل مخاطب می نشینید!

درآمد موشن گرافی چقدر است؟

خب رسیدیم سر اصل ماجرا! ساخت موشن گرافیک آنقدی که فکر می کنید ساده نیست. یعنی اگر چه مبلغ را بر اساس هر ثانیه از ویدئوی تان محاسبه می کنند و پول خوبی هم گیرتان می آید. به مرور با ساختن نمونه کارهای قوی و جذب مشتری، می توانید در این حرفه استخوان بترکانید!

بسته به نوع پروژه ای که انجام می دهید قیمت موشن گرافی متفاوت است. پروژه تان اگر تبلیغاتی، جشنواره ای، یا آگاهی دهنده باشد، همچنین اگر روی آن نریشن( گوینده) کار کرده باشید، دو بعدی یا سه بعدی بودن ویدئو با توجه به اهداف کارفرما و ثانیه موشن گرافیک شما، بر درآمد شما از این طریق تاثیرگذار است.

پس افترافکت کجای ماجرا است؟

عصای دست موشن گرافیک شما همین نرم افزار تخصصی افترافکت است. افترافکت با ابزارهای مختلف و کاملی که دارد به کاربر کمک می کند تا با کمک خلاقیت ، تصویر متحرک و انیمیشن جذاب بسازد. برای صداگذاری، دادن افکت، متحرک سازی و بسیاری از قابلیت های دیگر که می خواهید در موشن گرافیک به کار ببرید، به افتر افکت نیاز خواهید داشت.

نرم افزار دیگری که با آن می توان موشن گرافیک را انجام داد نرم افزار پریمیر است. (نگران نباشید قرار نیست کل نرم افزارهای عالم را یاد بگیرید!) در حقیقت با وجود نرم افزار کاملی مثل افتر افکت، از پریمیر بیشتر برای تدوین استفاده می شود. درنتیجه اگر فارغ از موشن گرافیک، قصد دارید در زمینه تدوین فعالیت داشته باشید، پریمیر و افتر افکت از جمله تخصص های لازم تان خواهند بود.

حالا از کجا شروع کنیم؟

اگر به گذراندن دوره و کلاس اعتقادی ندارید پس احتمالا باید برای اینکه خودتان شروع کنید وزنه سنگین تری بلند کنید. در این خصوص انواع و اقسام مقالات و فیلم های آموزشی را می توانید از اینترنت دانلود کرده و تمرین کنید. در این روش باید زمان مشخصی هر روز بگذارید و بر آن پایبند باشید. اما تجربه نشان می دهد مشغله های دیگر باعث می شود تا زمانی که اجباری در کارتان نباشد، نتوانید به یادگیری تان پایدار بمانید.

آموزش موشن گرافیک افتر افکت

 اما راه دوم که پایدارتر و تخصصی تر است شرکت در کلاس آموزش موشن گرافیک افترافکت است. آموزشگاه های معتبری ثبت نام کنید که با طی دوره به شما مدرک معتبر داده و در طول دوره، تمام نکات و تکنیک ها را با شما کار کنند. ضمن اینکه در این مدت می توانید نمونه کارهای قوی برای خود بسازید تا در نهایت وارد بازار کار شوید. دوره های  آموزش نرم افزار پریمیر معمولا به صورت جدا برگزار می شود اما در نهایت زمانی که قصد ورود به دنیای موشن گرافیک دارید بهتر است کلاس آموزش افترافکت را نیز شرکت کنید و خودتان را تا می توانید در این زمینه ها حرفه ای کنید.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha