قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۷۹۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

میدل ایست آی: سودان دفاتر حزب الله و حماس را در این کشور می بندد

پایگاه خبری میدل ایست آی به نقل از منابعی مدعی شده است که سودان قصد دارد دفاتر گروههای خارجی نظیر حزب الله و حماس را در این کشور تعطیل کند.

میدل ایست آی: سودان دفاتر حزب الله و حماس را در این کشور می بندد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پایگاه میدل ایست آی مدعی شد که دولت انتقالی سودان در تدارک بستن دفاتر گروههای خارجی از جمله حزب الله لبنان و حماس در این کشور است.

این پایگاه قطری افزود: یک منبع قابل اتکا نزدیک به «عبدالله حمدوک» نخست وزیر سودان به میدل ایست آی گفته است که حکومت سودان دفاتر گروههای خارجی که از سوی ایالات متحده آمریکا به عنوان گروه تروریستی شناخته می شوند از جمله حماس و حزب الله را در دستور کار قرار داده است.

براساس این گزارش، این منبع سودانی که نخواسته نامش فاش شود اضافه کرد، دولت سودان دفاتر حماس و حزب الله و هر گروه دیگر اسلامی که در سودان دفتر دارد و از طرف آمریکا تروریستی شناخته می شود را خواهد بست. 

وی علت این اقدام را اینطور ذکر کرده است که سودان واقعا هیچ کاری با این گروهها ندارد و منافع کشور سودان بالاتر از هرچیزی قرار دارد.

وی افزود: هرچند که آنها حضورشان در سودان را طی چند سال گذشته پنهان کرده اند اما ما حضور حتی یک فرد را در آینده تحمل نخواهیم کرد. این منبع همچنین مدعی شده است که اخراج حزب الله و حماس از سودان برای متقاعد کردن آمریکا به خارج کردن سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم است. سودان از سال 1993 از سوی واشنگتن به عنوان یک کشور حامی تروریسم خوانده شده است. 

در اوایل ماه دسامبر، سودان و آمریکا توافق کردند که بعد از حدود دو دهه تبادل سفیر را از سر بگیرند.

روابط میان سودان و آمریکا از زمان برکناری عمر البشیر از قدرت رو به بهبود گذاشته است. 

انتهای پیام/م

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha