قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۷۰۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیت الله شبستری: به نحوه اجرای سهمیه بندی بنزین انتقاد داریم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اجرای سهمیه بندی بنزین گفت: دولت می توانست با شیوه درستی اجرای این طرح را مدیریت کند تا دستاویزی برای دشمنان و اشرار ایجاد نکند و موجبات دل نگرانی مردم فراهم نشود.

آیت الله شبستری: به نحوه اجرای سهمیه بندی بنزین انتقاد داریم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم:آیت الله محسن مجتهد شبستری در مورد آخرین وضعیت بررسی لوایح چهارگانه در مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: بررسی FATF و پالرمو و... از دستور کار مجمع خارج نشده و در کمیسیون ها در دست بررسی است، اما هنوز برای تصمیم گیری به صحن مجمع نیامده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با تاکید بر اینکه در اغتشاشات اخیر آتش سوزی، تلفات و... حوادث اسفبار ی بود که از نظر همه مردم آگاه محکوم است، تصریح کرد: دولت می توانست با شیوه درستی اجرای این طرح را مدیریت کند تا دستاویزی برای دشمنان و اشرار ایجاد نکند و موجبات دل نگرانی مردم فراهم نشود.

وی با بیان اینکه اصل قضیه که گرانی بنزین است، صحبت کارشناسی در این زمینه نمی کنیم چرا که به قول مقام معظم رهبری، این طرح حاصل یک کار کارشناسی برای اقتصاد کشور و مصوبه سران قوا بوده است، افزود: انتقاد ما بر نحوه اجرای آن است که بهتر بود دولت قبلاً قضیه را با مردم در میان می گذاشت و از تجربیات گذشته هم استفاده می کرد.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری اجرای تدریجی گرانی بنزین را منطقی تر از گرانی سه برابری دانست و ابراز داشت: اکنون مهم تر از هر بحثی، کنترل قیمت ها ست، اما با وجود اینکه اعلام می کنند که کنترل می کنیم، ولی عملاً برخی اقلام گران شده است.

آیت الله شبستری با بیان اینکه باید اصلاح قیمت بنزین جوری اجرا می شد که گرانی سایر کالا ها کاملاً کنترل شود، اضافه کرد: دولت باید به قول خود مبنی بر کنترل قیمت کالا ها عمل کند تا دغدغه مردم کاهش یابد.

وی نگران مردم را گرانی کالا ها مزید بر گرانی های گذشته عنوان کرد و ادامه داد: اصل اغتشاشات محکوم است چراکه کار مردم عادی نیست و کار اشرار است. اکثریت مردم آگاهند و در روز های اخیر هم در شهر های مختلف، ضمن اعلام انزجار و برائت از اشرار، با آرمان های انقلاب هم تجدید بیعت کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام رویکرد مجمع در مورد مشکلات اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و گفت: در جلسه آینده برخی مسائل اقتصادی کشور ممکن است در دستور جلسه قرار گیرد، مطالبی در مجمع مطرح خواهد شد و اعضای مجمع هم نظرات خود را اعلام خواهند کرد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha