قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۷۰۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۶۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان کردستان واریز شد

استان ها کردستان سنندج معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: از محل سود حاصل از صادرات سوخت به منطقه شمال عراق، ۶۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان کردستانی…

۶۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان کردستان واریز شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی اصغر عباسی روز دوشنبه در گفت و گو یا اظهار داشت: این مبلغ در قالب کمک به معیشت مرزنشنیان ساکن در شعاع ۲۰ کیلومتری مرزهای این استان و به حساب ۲۸ هزار و ۴۰۰ خانوار واریز شده است.

وی با بیان اینکه این میزان کمک معیشتی از سال ۱۳۹۵ ابتدای شروع طرح تاکنون پرداخت شده است، افزود: در طرح پرداخت سود حاصل از فروش سوخت، کردستان سهمیه ماهیانه پنج میلیون لیتری دارد که توسط ۱۹ تعاونی مرزنشین به خارج از کشور صادر می شود.

عباسی اضافه کرد: مرزنشینان ساکن در شعاع ۲۰ کیلومتری مرزها در این طرح ۲۰ درصد سود حاصله را به عنوان کمک معیشتی دولت دریافت می کنند.

۱۹ تعاونی مرز نشین کردستان با عضویت ۲۱۵ هزار عضو ساکن در شهرها و روستاهای شعاع ۲۰ کیلومتری مرز تشکیل شده که ۸۹ هزار و ۷۰۰ خانواده را تحت پوشش خود قرار می دهند و سود فروش سوخت فقط به خانواده های ساکن شعاع ۲۰ کیلومتری تعلق می گیرد.

استان کردستان دارای ۲۲۶ کیلومتر مرز با کشور عراق است که سه شهرستان سروآباد، مریوان و بانه جز مناطق مرزنشین آن محسوب می شوند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha