قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۶۹۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استان سمنان کمترین نرخ تورم ماهانه را در کشور دارد

استان ها سمنانسمنان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: پایین ترین نرخ تورم ماهانه در بین استان های کشور، با هفت دهم درصد، مربوط به سمنان است.

استان سمنان کمترین نرخ تورم ماهانه را در کشور دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حشمت الله عسگری عصر یکشنبه ، ابراز داشت: نرخ تورم ماهانه آبان ۹۸ در بین خانوارهای کشور ١.٦ درصد و در استان سمنان هفت دهم درصد افزایش یافت و این آمار نشاندهنده عملکرد خوب استان در کنترل بازار است.

وی ادامه داد: نرخ تورم ماهانه اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران، از مقایسه نرخ تورم آبان ۹۸ با ماه گذشته و مدت مشابه در سال گذشته استخراج شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان  بیان کرد: نرخ تورم خانوارها در ۲ بخش شهری و روستایی نیز مورد تحلیل قرار می گیرد که بر اساس آمار، نرخ تورم خانوارهای شهری در کشور در آبان امسال در مقایسه با ماه گذشته و مدت زمان مشابه در سال گذشته  ۱.۵ درصد افزایش داشت و در این زمینه نیز کمترین نرخ تورم خانوارهای شهری مربوط به استان سمنان به میزان ۶ دهم درصد است.

عسگری تصریح کرد: افزایش نظارت و کنترل بازار لازمه تداوم ثبات قیمت و کنترل تورم در استان سمنان است و مسوولان مرتبط باید در این زمینه توجه ویژه داشته باشند.

براساس آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران بررسی جزئیات تغییرات نرخ تورم ۱۲ ماهه در استان ها نشان می دهد که بیشترین نرخ تورم مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (۴۵.۸) و کمترین آن مربوط به استان­ سمنان (۳۹.۳ درصد) است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha