قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۶۹۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترامپ بار دیگر مدعی شد در کنار مردم ایران ایستاده است!

علی رغم ادامه سیاست ها و تحریم های خصمانه آمریکا علیه کشورمان که مستقیم مردم را هدف گرفته، رئیس جمهور این کشور بار دیگر این ادعا را تکرار کرد که واشنگتن در کنار ایرانی ها ایستاده است.

ترامپ بار دیگر مدعی شد در کنار مردم ایران ایستاده است!

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در بخشی از سخنرانی خود در کنفرانس سالانه شورای اسرائیلی- آمریکایی به خروج یک جانبه واشنگتن از برجام اشاره کرد و گفت که دوستان اسرائیلی او معتقدند که یکی از مهم ترین اقداماتش خروج از توافق هسته ای بوده است.

ترامپ در ادامه مدعی شد: به این دلیل از توافق هسته ای خارج شدم که تهران هرگز نباید به سلاح هسته ای دست یابد.

وی همچنین در سخنرانی خود به موضوع اعتراضات چندی پیش در برخی شهرهای کشورمان پرداخت و بدون ارائه سند و مدرکی مدعی شد که از نظر او، هزاران ایرانی کشته شده و هزاران نفر دیگر نیز بازداشت شده اند!

رئیس جمهور آمریکا ادعا کرد: ما همیشه در کنار مردم ایران ایستاده ایم.

این سنان ترامپ در حالی است که آمریکا همواره با سیاست های خصمانه خود علیه کشورمان چیزی جز درد و رنج برای مردم به ارمغان نیاورده و با مداخلات خود در امور ایران نیز تلاش کرده است در کشور ناآرامی و نارضایتی ایجاد کند.

ترامپ با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران پس از خروج از توافق هسته ای گفت که شاید بتوان با تهران به یک توافق دست یافت.

وی علاوه براین، به آزادی یک شهروند چینی- آمریکایی که به جرم جاسوسی در ایران زندانی بود هم اشاره کرد و مدعی شد: ما برای آزادی آمریکایی های زندانی در ایران تلاش می کنیم. ما امروز شاهد آزادی ژیو وانگ بودیم که در دوره اوباما و بی گناه توسط ایران زندانی شد. او سه سال زندانی بود، درحالیکه جاسوس هم نبود.

آزادی زندانی آمریکایی که به جرم جاسوسی در زندان بود، در مقابل آزادی دکتر مسعود سلیمانی استاد دانشگاه های ایران که به اتهام واهی دور زدن تحریم های غیرقانونی آمریکا بازداشت و بیش از یکسال در آمریکا زندانی بود انجام شد. این امر با تلاش ها و پیگیری های وزارت امور خارجه و همکاری نهادهای امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران و در یک فرایند دیپلماتیک با همکاری دولت سوئیس به سرانجام رسید.

بنا بر اعلام مسئولان کشورمان، در این روند با تصویب شورای عالی امنیت ملی و همکاری و موافقت نهادهای قضایی و امنیتی ژیو وانگ که به جرم جاسوسی در حال گذراندن دوران محکومیت خود در ایران بود با رافت اسلامی آزاد و تحویل مقامات سوئیسی برای بازگشت به آمریکا شد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha