قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۶۸۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چرا موتورسواران قانون را رعایت نمی کنند؟

چرا راکبان موتورسیکلت با وجود تمام اطلاع رسانی ها، برخوردها و آگاهی نسبت به کارهایشان مصرانه اصرار به تکرار قانون شکنی دارند؟ این سؤال باعث شد تا به یکی از پرترددترین مناطق شهر تهران برویم و در این رابطه با موتورسواران گفت وگو کنیم و با کارشناسان به بررسی این موضوع بپردازیم.

چرا موتورسواران قانون را رعایت نمی کنند؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مجله فارس پلاس-علی جواهری: بی قرار رفتن است. چشم در چشم چراغ قرمز چهارراه دارد. زیرچشمی حرکات افسر راهنمایی و رانندگی آن طرف چهارراه را زیر نظر دارد و به محض پرت شدن حواس افسر، مثل برق از چهارراه عبور می کند. به گره ترافیکی که می رسد مسیرش را در پیاده رو ادامه می دهد و عابران پیاده را همچون کله قندی های شهرک آزمایش پشت سر می گذارد. در مسیرش از هیچ راه فرعی و خلاف، حتی شاخ به شاخ شدن و عبور از میان اتوبوس های غول پیکر هم ابایی ندارند. خلاصه، راکبان موتورسیکلت ها هرکاری بخواهند انجام می دهند و حتی از جابه جایی بار آن هم چند برابر هیکلشان اجتناب نمی کنند. گویی متخلف بودن و انجام کارهای مخاطره آمیز برای آنها تبدیل به یک فرهنگ شده است. اما این فرهنگ یا هرچیزی دیگری که اسمش را بگذاریم، هرسال تلفات جانی بسیاری به جا می گذارد. سال گذشته ۲۱.۸ درصد از کل تلفات حوادث رانندگی را به خود اختصاص داده است. این تصویری از موتورسیکلت هایی است که راکبانش با وجود تمام اطلاع رسانی ها، برخوردها و آگاهی نسبت به کارهایشان مصرانه اصرار به تکرار قانون شکنی دارند. واقعاً چرا وضعیت موتورسواران این گونه است؟ این سؤال باعث شد تا به یکی از پرترددترین مناطق شهر تهران برویم و در این رابطه با موتورسواران گفت وگو کنیم و با کارشناسان به بررسی این موضوع بپردازیم.

بار وانت، سوار موتورسیکلت

صدای قیقاژ موتورسیکلت ها از چهارراه های پر رفت وآمد و خیابان های اصلی گرفته تا کوچه پس کوچه های باریک و پیچ درپیچ به گوش می رسد. موتورسیکلت ها حتی در پیاده روها و بازارچه ها هم به چشم می خورند. اما بی نظمی در تردد و تخلفات مرگبار موتور سواران در بازار تهران نمود بیشتری دارد. کمی بالاتر از میدان امام خمینی(ره) انبوه موتورسیکلت ها کنار هم پارک شده اند و راه را برای عبور افراد از پیاده رو به خیابان مسدود کرده اند و منتظر آماده شدن بار اجناس مغازه ها هستند. روی یک از موتورها جعبه بزرگی به چشم می خورد. راننده مشغول بستن جعبه به کمک طناب است. تقریباً روی زین موتور جایی برای نشستن موتورسوار نیست. خودش را «محمود معروفی» معرفی می کند: «همه این موتورها برای جابجایی بار اینجا پارک شده اند. این اطراف چند پارکینگ موتورسیکلت وجود دارد اما برای ما به صرفه نیست که در آن پارک کنیم. چون روزی چندین بار می رویم و می آییم و برای هر بار ورود به پارکینگ 5 هزارتومان هزینه از موتورسوارها دریافت می کنند. ما اینجا نیم ساعت یا یک ساعت منتظر بار می مانیم و بعد می رویم.» بار وانت را سوار موتورسیکلتش می کند و به زحمت جمعیت را می شکافد و در شلوغی خیابان ناپدید می شود.

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha