قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۶۸۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاندار نجف درباره امنیت حرم امام علی اطمینان خاطر داد

استاندار نجف ضمن هشدار درباره توطئه طرف هایی برای فتنه انگیزی در این استان خبر حمله پهپادی به منزل مقتدی الصدر را تایید کرد اما در عین حال گفت که حرم مطهر امام علی(ع) و بخش قدیمی نجف در امنیت کامل است.

استاندار نجف درباره امنیت حرم امام علی اطمینان خاطر داد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مسئولین استان نجف حمله پهپادی به منزل مقتدی الصدر رهبر جریان صدر عراق را تایید کردند.

مرکز پلیس استان نجف روز شنبه با حضور «لوی الیاسری» استاندار نجف و «محمد رضا آل حیدر» رئیس کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق و سرلشکر «غانم محمد جعفر الحسینی» رئیس پلیس این استان نشستی را در خصوص حمله پهپادی به منزل «مقتدی الصدر» رهبر جریان شیعی صدر عراق برگزار کردند.

به گزارش وبگاه خبری بغداد الیوم، الیاسری در این نشست گفت:« به دنبال بازدیدی که با مقامات پلیس استان از منزل مقتدی الصدر داشتیم به ما خبر داده شد که ساعت ۳:۴۰ بامداد شنبه یک بمب توسط یک پهپاد ساخت داخل به خانه الصدر در نجف پرتاب شد. این پهپاداز سمت محله های شمالی نجف به سمت منزل الصدر هدایت شده بود. چیزی که کارشناسان پلیس جنایی هم آن را تایید می کنند و می گویند که پهپاد مذکور بومی بوده و تحقیق برای پی بردن به واقعیت های بیشتر درباره آن آغاز شده است.»

الیاسری افزود: کسانی به دنبال فتنه انگیزی هستند. بیانیه ای جعلی هم به من نسبت دادند درباره اینکه من گفته ام هیچ پهپادی در کار نبوده در حالی که من به رسانه ها گفتم یک پهپاد خانه آقای الصدر را هدف گرفته است.

الیاسری در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره احتمال خطر برای مرقد مطهر امام علی (ع) گفت: دستگاه های امنیتی، سامانه دفاع هوایی و فناوری های پیشرفته ای در اختیار دارند . به آنها دستور سرنگونی پهپادها داده شده بنابراین حرم امیرالمومنین علی(ع) و شهر قدیمی نجف کاملا در امنیت است.

رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق و سرلشکر الحسینی رئیس پلیس نجف هم در این نشست خبری نجف را کاملا آرام و باثبات توصیف کردند و گفتند که دستگاه های امنیتی به وظایف خود عمل می کنند و تحقیقات برای شناسایی عاملان حمله به منزل مقتدی الصدر ادامه خواهد داشت و باید کسانی که قصد هدف گرفتن الصدر را داشتند به دستگاه قضایی تحویل داده شوند.

این در حالی است که دفتر فرماندهی وزارت دفاع عراق روز شنبه با صدور بیانیه ای هرگونه حمله پهپادی عراق به منطقه محل اقامت سید مقتدی صدر در منطقه حنانه شهر نجف اشرف را تکذیب کرده بود.

«صالح محمد العراقی» از منابع رسانه ای نزدیک به جریان الصدر روز شنبه خبر داده بود که منطقه «الحنانه» در نجف اشرف هدف حمله پهپادی قرار گرفته است.

العراقی در فیسبوکش نوشت: «این حمله در پاسخ به دستوراتی انجام شده که مقتدی الصدر در خصوص کلاه آبی ها دیشب برای حمایت از انقلابیون در بغداد و پیشتر در نجف، صادر کرده بود.

انتهای پیام/.

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha