قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۶۵۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

باخ: اجرای تصمیمات درباره دوپینگ روسیه اجباری است

رئیس کمیته بین المللی المپیک گفت: در صورتی که آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ در خصوص روسیه تصمیمی بگیرد، اجرایی آن اجباری است.

باخ: اجرای تصمیمات درباره دوپینگ روسیه اجباری است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، و به نقل از دیلی میل، توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) اعلام کرد هرگونه تحمیل تحریم علیه روسیه به خاطر مسائل دوپینگ، باید توسط IOC مورد بررسی قرار بگیرد.

به مدیران آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA) پیشنهاد شده تا به مدت 4 سال، میزبانی رویدادهای مهم از روسیه گرفته شود. ورزشکاران این کشور حق ندارند در رقابت های بین المللی با پرچم کشورشان حضور داشته باشند. این موضوع قرار است در نشست روز دوشنبه وادا مورد بررسی قرار بگیرد.

براساس اعلام کمیته تطبیق وادا، نمونه های آزمایشگاه مسکو در خصوص دوپینگ ورزشکاران دستکاری شده است. هنگامی که هفته گذشته آژانی جهانی مبارزه با دوپینگ گزارشات خود را به IOC ارائه کرد، مقامات کمیته بین المللی المپیک این دستکاری آشکار را توهین به جنبش ورزش نامیدند.

توماس باخ روز پنجشنبه در نشست خبری در پاسخ به اینکه آیا IOC باید تصمیمات گرفته شده برای تحریم روسیه از سوی وادا را بپذیرد، گفت: این موضوع اجباری است. IOC در منشور المپیک قانون مبارزه با دوپینگ را پذیرفته و اگر تصمیمی اعلام شود، اجرای آن اجباری است.

البته توماس باخ از پاسخ به این سوال که کدام رشته های ورزشی تحت تاثیر این تصمیم آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ قرار می گیرند، خودداری کرد.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha