قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۶۵۶۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ممنوعیت کشت جالیزی زیرنایلونی در بیله سوار

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل به تخریب خاک کشاورزی توسط کشت جالیزی زیرنایلونی تاکید کرد و گفت: مضرات برجای ماندن ضایعات پلاستیکی بر خاک زراعی به صورت چهره به چهره توسط کارشناسان محیط زیست به زارعین این حوزه ابلاغ شده است.

ممنوعیت کشت جالیزی زیرنایلونی در بیله سوار

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اردبیل به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست اردبیل، سعید شهند در سومین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان بیله سوار بر اهمیت حفظ و حراست از عرصه های طبیعی و زیست محیطی و خاک زراعی ناب و حاصلخیز منطقه با توجه به تخریب خاک کشاورزی با کشت جالیزی زیرنایلونی تاکید کرد.

وی با اشاره به مضرات برجای ماندن ضایعات پلاستیکی بر خاک زراعی گفت: از ابتدای سال زراعی جاری در قالب کمیته پسماند کشاورزی از مزارع کشت جالیزی زیرنایلونی شهرستان به مساحت 1500 هکتار بازدید و بررسی های لازم انجام شده و مضرات برجای ماندن ضایعات پلاستیکی بر خاک زراعی به صورت چهره به چهره توسط کارشناسان محیط زیست به زارعین این حوزه ابلاغ شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: علی رغم جمع آوری ضایعات پلاستیکی در اراضی، متاسفانه جمعی از زارعین اقدام موثری در جهت رفع آلودگی های به وجود آمده نکرد ه اند که در همین راستا تعداد 45 مورد پرونده تشکیل و جهت رسیدگی و برخورد قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

قبادی، فرماندار شهرستان بیله سوار نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت توجه به مسائل زیست محیطی به ویژه در حوزه پسماند شهرستان، به اهمیت آموزش و تنویر افکار عمومی بر همه مسائل به خصوص موضوعات محیط زیست اشاره و از آموزش و فرهنگ سازی به عنوان موضوع اصلی و ریشه ای در حل و فصل بسیاری از مسائل و معضلات به وجود آمده یاد کرد.

رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان بیله سوار نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام یافته توسط نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان بیله سوار در حوزه پسماند و مشکلات به وجود آمده ناشی از عدم مدیریت صحیح پسماند و موضوع تعیین تکلیف محل دفن زباله شهرستان را مطرح کرد.

بهنام برزگر از ادارات و ارگان های ذیربط و به خصوص شهرداری ها خواست تا با توجه به وضعیت نامناسب و غیراصولی محل دفن زباله فعلی و موافقت نامه صادره جهت انتقال به محل دفن جدید زباله شهرستان اقدام کنند.

انتهای پیام/3463/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha