قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۶۲۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نقش دانشگاه در توسعه گلستان بیشتر می شود

استان ها گلستان گرگان جانشین رییس ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری گلستان با یادآوری آمادگی مراکز آموزش عالی استان به توسعه منطقه گفت که خوشبختانه طی سالهای اخیر تقاضای دستگاههای…

نقش دانشگاه  در توسعه گلستان بیشتر می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر علی نجفی نژاد سه شنبه در نشستی خبری به مناسبت گرامیداشت هفته پژوهش بر ارتباط هرچه بیشتر بخش صنعت و دانشگاه در گلستان برای رفع مسایل و مشکلات و رونق تولید تاکید و اظهار کرد: باید از یافته های علمی محققان دانشگاه ها بیشتر از این استفاده شود.

وی اظهار داشت: مراکز آموزش عالی گلستان ضمن این که با اعتبارات خود اجرای طرح های تحقیقاتی و پژوهشی را متناسب با نیاز جامعه پیگیری می کنند، در صورت اعلام نیاز از سوی دستگاه های اجرایی و تولیدکنندگان استان هم می توانند همکاری تنگاتنگی داشته باشند.

رییس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به فعالیت های پژوهشی این مرکز علمی - تخصصی در رفع نیازها و کمک به توسعه استان بویژه در بخش کشاورزی و محیط زیست هم اشاره کرد و گفت: اکنون افزون بر ۷۰ درصد فعالیت پژوهشی که از سوی محققان و دانشجویان این دانشگاه صورت می گیرد؛ متناسب با نیاز استان و حتی کشور است.

دکتر نجفی نژاد اضافه کرد: پارسال ۸۰ رساله دکترا، ۲۱۲ پایان نامه کارشناسی ارشد و ۱۱۰ طرح تحقیقاتی از سوی اعضای هیات علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به ویژه در حوزه کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست انجام گرفت و آماده ارایه نتیجه این تحقیقات به دستگاه های اجرایی برای بهره برداری و اجرا هم هستیم.

وی گفت: علاوه بر این ۱۵ طرح تحقیقاتی سفارش شده با اعتبار ۴۷ میلیارد ریال، هشت طرح و پایان نامه مشترک با دستگاه های اجرایی با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال، ۱۹ طرح تحقیقاتی خدمات مشاوره ای سفارشی و ۹ طرح تحقیقاتی از طریق حمایت صندوق پژوهشگران و فناوران کشور اجرا شده است.

به گفته وی، دانشگاه علوم کشاورزی گرگان سالانه ۱۱۰ تا ۱۲۰ طرح تحقیقاتی مورد نیاز در جامعه را با اعتبارات پژوهشی، به دست گرفته و آماده اجرا می کند.

وی اضافه کرد: از ابتدای امسال هم قرارداد ۵۲ طرح تحقیقاتی عمدتا در حوزه کشاورزری، منابع طبیعی و محیط زیست بسته شد.

وی، نواختن زنگ پژوهش در مدارس گلستان، تجلیل از پژوهشگران و دانش آموزان برتر در حوزه پژوهش و برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش را از جمله ویژه برنامه های شاخص در گرامیداشت هفته پژوهش در استان برشمرد.

۱۶ تا ۲۲ آذر ماه هفته پژوهش با شعار "پژوهش اثر بخش، فناوری ارزش آفرین و رونق تولید" برگزار می شود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha