قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۶۱۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نجات خانواده یزدی از چنگال قاتل خاموش

نشت گاز مونوکسید کربن اعضای خانواده ۵ نفره را در یزد راهی بیمارستان کرد.

نجات خانواده یزدی از چنگال قاتل خاموش

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از یزد، سید حسین طباطبایی بابیان اینکه نشت گاز مونوکسید کربن اعضای خانواده ۵ نفره را در یزد راهی بیمارستان کرد، گفت: این خانواده ۵ نفره شامل پدر و مادر و سه فرزند خردسال عصر روز دوشنبه احساس خواب آلودگی و مسمومیت می کنند و به دلیل حالت تهوعی که دارند، با اورژانس تماس می گیرند.

مدیر روابط عمومی اورژانس یزد تماس فوری آنان با اورژانس را عامل نجات از مرگ عنوان کرد و افزود: آن ها هم اکنون در بیمارستان افشار بستری هستند و مراحل درمان آنان در حال پیگیری است.

وی گفت: البته مبتلایان به گاز مونوکسید کربن در ظاهر احساس مشکل نمی کنند، اما خروج این گاز از بدن به ۴ یا ۵ ساعت نیاز است و پس ازاین مدت می توان تشخیص داد که وضعیت جسمانی آنان چگونه است.

مدیر روابط عمومی اورژانس به دلایل نام گذاری گاز مونوکسید کربن به قاتل خاموش اشاره کرد و اظهار داشت: این گاز بدون بو و رنگ و مزه است و در صورت نشت آن نمی توان متوجه این موضوع شد، تنها علامت نشت این گاز نیز مواردی مشابه آنفولانزا نظیر سردرد و سرگیجه و حالت تهوع و خواب آلودگی است.

وی ادامه داد: بیشتر افرادی که دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن می شوند، به دلیل این علائم فکر می کنند دچار سرماخوردگی شده و بر این اساس به خواب می روند، اما متأسفانه این خواب سبب ادامه نشت گاز می شود و آنان را به کام مرگ می برد.

طباطبایی گفت: شهروندان قبل از نصب بخاری از باز بودن مسیر دودکش مطمئن شوند و کلاهک را بررسی کنند چراکه باد ممکن است باعث بازگشت گاز به داخل خانه شود.

وی افزود: کسانی که با علائم نشت گاز مونوکسید کربن مواجه می شوند بلافاصله در ها و پنجره ها را گشوده و از خانه خارج شوند.

انتهای پیام/90013

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha