قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۷۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۹۰ هزار اشتغال جدید توسط کمیته امداد ایجاد شد

استان ها قمقم رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: از ابتدای سالجاری بیش از ۹۰ هزار اشتغال جدید توسط کمیته امداد ایجاد شده است.

۹۰ هزار اشتغال جدید توسط کمیته امداد ایجاد شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید مرتضی بختیاری عصر شنبه در دیدار با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در قم بیان کرد: سالانه باید ۷۰ هزار شغل جدید توسط کمیته امداد و ۳۰ هزار شغل توسط بهزیستی برای افراد تحت پوشش به وجود بیاید.
وی ادامه داد: به گفته مسئولان شورای عالی اشتغال کشور، یک سوم اشتغال های ایجاد شده در سال گذشته در کل کشور، توسط کمیته امداد محقق شده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) اضافه کرد: امسال ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی ابلاغ شده که تا پایان سال جاری تمام این اعتبار محقق می شود.
بختیاری ادامه داد: از محل تبصره ماده ۱۶ نیز سال ۹۸، ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به کمیته امداد کشور اختصاص یافته است.
وی افزود: برای ایجاد اشتغال در بین مددجویان، ۵۰ میلیون تومان پرداخت  خواهد شد، پیش بینی می شود تا پایان سال ۱۷۰ هزار شغل جدید توسط کمیته امداد ایجاد گردد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در ادامه گفت: ۷هزار و ۵۰۰ خانه روستایی و ۵ هزار خانه شهری جدید تا پایان سال تحویل مددجویان داده می شود.
بختیاری تصریح کرد: همچنین تا پایان امسال ۳۰ هزار مسکن آسیب دیده مناطق سیل زده کشور تعمیر و ۱۴ هزار مسکن جدید نیز احداث خواهد شد.
وی همچنین گفت: برای احداث مسکن ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی با مشارکت سپاه تا پایان امسال برنامه ریزی شده است.
وی گفت: علاوه بر این بالغ بر ۱۷ هزار واحد مسکونی تا پایان سال آینده در استان های کرمان و سیستان تحویل مددجویان داده می شود.
بختیاری عنوان کرد: انقلابی در عرصه مسکن سازی کمیته امداد در سال های اخیر با حمایت مجلس شورای اسلامی و دولت به وجود آمده است.
وی بیان داشت: ۴هزار و ۷۰۲ میلیارد تومان بودجه سال جاری کمیته امداد بود که بالغ بر ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از آن تخصیص یافته است.
بختیاری گفت: پیشنهاد بودجه سال ۹۹ کمیته امداد کشور ۷ هزار میلیارد تومان است، در صورتی که این رقم تصویب شد مستمری مددجویان ۵۰ درصد افزایش می یابد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha