قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۷۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

"ایدز" دیگر کشنده و وحشتناک نیست

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اعلام اقدام انجام شده در جهت تدوین برنامه پنجم مقابله با اچ آی وی/ ایدز، گفت: ایدز دیگر یک بیماری کشنده و وحشتناک نیست و افراد مبتلا به شرط تحت درمان بودن تا ۶۰ سال پس از ابتلا به بیماری، می توانند زندگی کنند.

"ایدز" دیگر کشنده و وحشتناک نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اعلام اقدام انجام شده در جهت تدوین برنامه پنجم مقابله با اچ آی وی/ ایدز، گفت: ایدز دیگر یک بیماری کشنده و وحشتناک نیست و افراد مبتلا به شرط تحت درمان بودن تا ۶۰ سال پس از ابتلا به بیماری، می توانند زندگی کنند.

 دکتر محمدمهدی گویا در همایش روز جهانی ایدز که در وزارت بهداشت برگزار شد، با بیان اینکه در سال چهارم برنامه چهارم مقابله با HIV هستیم و در حال تدوین برنامه پنجم هستیم، گفت: در این راستا یک هدف گذاری خاص کرده و یکسری تعهدات به دنیا داریم و باید کیفیت اقدامات خود را افزایش دهیم.

گویا یادآور شد: بی تردید اقدامات ما منجر به افزایش بیماریابی، ارتقای کیفیت درمان و رضایت مندی بیماران، خانواده ها و عموم آن ها می شود.

گویا با بیان اینکه نیازمند یک انقلاب در کیفیت خدمات هستیم، گفت: باید کسی که وارد این سیستم برای خدمات می شود، از اخذ خدمات رضایت داشته باشند.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه در کشور هنوز بیش از ۳۵ هزار بیمار مبتلا شناسایی نشده اند، تاکید کرد: باید در این حوزه کار کرده و ضمن شناسایی آنها با یک ارزشیابی دقیق و همه جانبه بیماریابی، تشخیص و درمان را افزایش دهیم. نکته قابل توجه اما آن است که ایدز با پایان خود همچنان فاصله دارد. آگاهی رسانی و آموزش می تواند به پیشگیری و شناسایی بیماری کمک کند.

وی با بیان اینکه ادغام خدمات مقابله با ایدز در نظام شبکه یک افتخار برای کشور است، افزود: با این کار روند پیشگیری، بیماریابی، تشخیص و درمان ایدز متحول می شود. از سال گذشته با سازمان های مختلف مانند بهزیستی و سازمان زندان ها جلسات مشترکی داشته ایم که به موجب آن هشت تیم ارزشیابی تشکیل داده و استان به استان مشغول بررسی روند مقابله با بیماری هستیم و از آنجایی که کشور ما جزو ۲۸ کشوری است که به دنیا قول پیشگیری از ایدز را داده، با جدیت اهداف مان را دنبال می کنیم.

گویا اعلام کرد: برنامه استراتژیک کشوری ایدز برای ارتقای پیشگیری تهیه شده است. آموزش و اطلاع رسانی هدفمند برای عموم مردم، آموزش و اطلاع رسانی برای جمعیت های کلیدی و شبکه های اجتماعی از جمله این برنامه ها است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha