قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۷۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بیش از ۱۳ هزار توانخواه تحت پوشش بهزیستی استان ایلام هستند

مدیرکل بهزیستی استان ایلام گفت: بیش از 13 هزار توانخواه که ناتوانی جسمی و حرکتی هستند، تحت پوشش بهزیستی استان ایلام هستند.

بیش از ۱۳ هزار توانخواه تحت پوشش بهزیستی استان ایلام هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، زهرا همتی مدیرکل بهزیستی استان ایلام ظهر امروز در ایلام گفت: ۱۳ هزار و ۹۷۶ هزار توانخواه در ایلام مددجوی تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند که ناتوانی جسمی و حرکتی بیشترین نوع معلولیت در استان را تشکیل می دهد.

وی افزود: سهم مردان از معلولیت در ایلام بیشتر از زنان است به طوری که از مجموع معلولان استان ۵ هزار و۶۱۳ نفر زن و ۸ هزار و ۳۶۳ نفر مرد هستند.

مدیرکل بهزیستی ایلام بیان کرد: هم اکنون ۶ مرکز شبانه روزی در این استان فعال است که از این تعداد، ۲ مرکز شبانه روزی سالمندان، ۲ مرکز معلولین ذهنی و ۲ مرکز معلولان روانی است.

وی عنوان کرد: در این مراکز شبانه روزی ۴۰۰ معلول نگهداری می شود.

همتی تصریح کرد: حمایت از تحصیل معلولان در تمام مقاطع، حمایت‏ های مختلف اجتماعی در راستای توانمندسازی آنها از جمله خدماتی هستند که این حوزه به معلولان ارائه داده و می‏ دهد.

وی ادامه داد: همزمان با گرامیداشت هفته معلولان(۹لغایت ۱۵آذرماه) کلیه خدمات توانبخشی کلینیک جامع توانبخشی شهر ایلام از امروز تا پایان هفته به عموم مردم رایگان ارائه می شود.

همتی خاطرنشان کرد: این خدمات شامل کار درمانی، فیزیوتراپی، گفتار درمانی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و … است.

انتهای پیام/970821

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha