قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۶۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

FATF با خلا اعتباری رو به روست/هیچ مدرکی وجود ندارد که اقدامات FATF پیشرفت جرم را کاهش داده است

کارشناس حوزه جرم مالی و امنیت ملی اندیشکده RUSI گفت: ما باید در مورد سطح بی اعتمادی نسبت به ماهیت کاری که استانداردهای FATF اساسا در حوزه خدمات مالی انجام می دهند، صادق باشیم. کلی پول است، کلی نیروی انسانی است و ما سوال میکنیم نتیجه این همه ظرفیت های FATF چیست؟

FATF با خلا اعتباری رو به روست/هیچ مدرکی وجود ندارد که اقدامات FATF پیشرفت جرم را کاهش داده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، متیو ردهد کارشناس حوزه جرم مالی و امنیت ملی اندیشکده RUSI که از اندیشکده های با سابقه انگلیسی در حوزه مطالعات بین الملل و امنیتی است، در گفت وگو با تامسون رویترز در انتقاد از عملکرد FATF گفت: ما باید در مورد سطح بی اعتمادی نسبت به ماهیت کاری که استانداردهای FATF اساسا در حوزه خدمات مالی انجام می دهند، صادق باشیم. کلی پول است، کلی نیروی انسانی است، و ما سوال میکنیم نتیجه [این همه ظرفیت های FATF] چیست؟ این وظیفه FATF است نشان دهد که چکار دارد می کند وگرنه FATF با شکاف اعتباری مواجه می شود.

گروه ویژه اقدام مالی FATF یک نهاد بین الدولی است که در عرصه های مقابله با پولشویی، تامین مالی تروریسم و تامین مالی اشاعه استاندارد و راهنما تولید می کند. علاوه بر این، این نهاد بر اساس شاخص ها و معیارهای تولیدی خود اقدام به ارزیابی ساختار مالی کشورهای جهان نموده و آنها را از نظر ریسک پولشویی در سه سطح سفید، خاکستری و سیاه سطح بندی می کند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha