قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۶۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من| مخالفت فرمانداری مشهد با افزایش دستمزد دفاتر پیشخوان شهرداری

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد گفت: لایحه مبتنی بر افزایش دستمزد دفاتر پیشخوان شهرداری در شورای شهر مطرح و تصویب شده است، اما فرمانداری این مصوبه را رد کرده است.

فارس من| مخالفت فرمانداری مشهد با افزایش دستمزد دفاتر پیشخوان شهرداری

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد، افزایش چند برابری تعرفه عوارض و بهای خدمات شهری و در مقابل ثابت ماندن دستمزد دفاتر پیشخوان شهرداری از سال ۹۱ تا به الان نارضایتی هایی را برای کارکنان این دفاتر ایجاد کرده است و از موضوعاتی است که با عنوان «دستمزد پیشخوان های شهرداری را افزایش دهید» در سامانه «فارس من» به ثبت رسیده است.

برای پیگیری این موضوع گفت وگویی با معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد انجام دادیم تا نظر وی را در این مورد جویا شویم.

محمدرضا حسین نژاد در مشهد گفت: اگر به فلسفه اولیه شکل گیری دفاتر پیشخوان شهرداری برگردیم، متوجه می شویم که مسیر اصلی آن از شورای شهر می گذرد، بحث افزایش تعرفه در حوزه اختیارات معاون شهرسازی شهرداری نیست و تنها عملکردشان زیر نظر شهرداری است.

وی با اشاره به اینکه برای افزایش دستمزد دفاتر پیشخوان مصوبه شورای شهر لازم است، بیان کرد: لایحه افزایش تعرفه از طریق شهرداری به شورای شهر اعلام و بررسی می شود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد یادآور شد: یک بار لایحه ای در این خصوص به شورای شهر فرستادیم اما ظاهراً با این دلیل که در آینده بحث هوشمندسازی را داریم و افراد از منزل می توانند کارهایشان را انجام دهند، افزایشی در دستمزد دفاتر پیشخوان شهرداری صورت نگرفته است.

خواسته کارکنان دفاتر پیشخوان منطقی و به حق است

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد نیز در مشهد، گفت: لایحه مبتنی بر افزایش دستمزد دفاتر پیشخوان شهرداری در شورای شهر مطرح و تصویب شده است، اما فرمانداری این مصوبه را رد کرده است.

محمدهادی مهدی نیا افزود: در قانون بودجه سال ۹۶ به بعد باید تمامی دفاتر پیشخوان با دفاتر دولتی تجمیع شوند، در واقع هیچ مجموعه ای جز قوه قضاییه و پلیس 10+ نباید دفاتر پیشخوان جداگانه داشته باشند، به همین دلیل چون افزایش قیمت دفاتر پیشخوان با قانون مغایرت داشته، فرمانداری آن را رد کرده است.

وی با بیان اینکه ما قبول داریم با توجه به تورم سالانه باید نرخ تعرفه دفاتر پیشخوان افزایش پیدا کند، ابراز کرد: تا به الان هیچ افزایشی در دفاتر پیشخوان شهرداری صورت نگرفته زیرا فرمانداری بر این باور است که دفاتر پیشخوان شهرداری باید با دفاتر پیشخوان دولتی تجمیع شوند.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه ماهیت کار دفاتر پیشخوان شهرداری و دفاتر دولتی متفاوت است، بیان کرد: دفاتر شهرسازی به دلیل تخصصی بودن کارشان علاقه ای به تجمیع ندارند و دفاتر پیشخوان شهرداری نیز آمادگی برای تجمیع ندارند و در عمل این کار اقدام پذیر نیست.

مهدی نیا ادامه داد: با وجود این مسائل دنبال راه حل قانونی این مورد هستیم تا بتوانیم به خواسته منطقی کارکنان دفاتر پیشخوان شهرداری پاسخ مناسبی دهیم.

انتهای پیام/ 70068 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha