قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۶۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عریقات: راهکار دو دولتی امتیازی دردناک به رژیم صهیونیستی بود

دبیر کل کمیته اجرای سازمان آزادی بخش فلسطین پذیرش راهکار دو دولتی در توافق اسلو را «امتیازی دردناک» توصیف کرد که به رژیم صهیونیستی اعطا شده است.

عریقات: راهکار دو دولتی امتیازی دردناک به رژیم صهیونیستی بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «صائب عریقات» دبیر کل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین پذیرش راه حل تشکیل دو کشور را امتیاز دردناکی از جانب این سازمان به رژیم صهیونیستی خواند.

عریقات روز جمعه طی نطقی در سمینار سیاسی که در رام الله با مشارکت «میگل آنخل موراتینوس» نماینده عالی اتحاد تمدن های سازمان ملل برگزار شد، گفت: راه حل تشکیل دو کشور یک امتیاز دردناک از جانب فلسطینی ها برای دستیابی به صلح بود کما اینکه یک گزینه بین المللی بود و شکست راهکار دو دولتی در حکم شکستی برای اراده کل جامعه بین الملل است.

به گزارش وبگاه خبری روسیا الیوم، این مقام تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: ما یک مرحله سرنوشت ساز پیش رو داریم. مسئله فلسطین امروز فراتر از فلسطین است و تهدید مسئله عادلانه فلسطین، تهدید منفعت دنیا در حفظ امنیت و صلح بین المللی است.

عریقات از کشورهای جهان خواست موضع و تدابیر خود را برای حفاظت از راهکار دو دولتی و جلوگیری از جنایات رژیم صهیونیستی مشخص کنند. 

وی با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی برای الحاق اراضی بیشتری از خاک کرانه باختری به سرزمین های اشغالی گفت: جامعه بین المللی باید تبعات سیاست های اسرائیل از جمله چپاول سرزمین های فلسطینی بر حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین مشخص کند. مسائل مربوط به راه حل نهایی مناقشه فلسطین و اسرائیل کاملا روشن و شناخته شده است و حق تعیین سرنوشت هرگز مشمول مذاکره یا چانه زنی نبوده است.

عریقات گفت: با وجود همه برنامه های آمریکا و اسرائیل برای نابودی مسئله فلسطین اما واقعیت روشن این است که ما در این سرزمین می مانیم و از بین نمی رویم.

راهکار دو دولتی راه حلی است که مورد حمایت سازمان ملل متحد و کشورهای زیادی قرار دارد و از زمان کنفرانس مادرید در سال 1991 و پیمان های اسلو در سال های 1993 و 1995  میان سازمان آزادی بخش فلسطین و رژیم صهیونیستی مطرح شد.

مذاکرات سازش میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی به دلایل گوناگون از جمله ادامه شهرک سازی اشغالگران در مناطق فلسطینی تاکنون با شکست روبرو بوده است. تشکیلات خودگردان فلسطین اصرار دارد که مرزها باید طبق توافق ۱۹۶۷ باشد و دست کم ۲۲ درصد از سرزمین های تاریخی فلسطین به آنها برگردد. اما اسرائیل در بخشی از این مناطق، به ویژه در کرانه باختری شهرک سازی کرده و حاضر نیست که آنها را به فلسطینی ها واگذار کند. 

انتهای پیام/.

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha