قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۶۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بازگشت «کیان کرد» به تولید

شرکت کیان کرد ملایر یکی از واحدهای تولیدی استان همدان است که بعد از حل مشکل سرمایه درگردش دوباره به چرخه تولید بازگشته و ماهانه بین ۱۷۰ تا ۲۰۰ تن تولید دارد.

بازگشت «کیان کرد» به تولید

ـ همدان؛ شهرستان ملایر دومین شهرستان استان همدان است که از نظر ظرفیت های صنعتی جایگاه ویژه ای را در استان دارد.

وجود معادن مختلف از جمله سیلیس در حوزه صنعت و وجود کارخانه های متعدد تولیدی و صنعتی باعث توسعه این شهرستان در حوزه های مختلف صنعتی شده است، اما با این وجود طی سال های اخیر به دلیل برخی مشکلات از جمله نبود سرمایه درگردش و مشکلات بانکی واحدها یا تعطیل شدند و یا به صورت نیمه تعطیل درآمدند.

با پیگیری نمایندگان مجلس و مسوولان استان تعدادی از واحدها در ستاد تسهیلات و رفع موانع تولید به چرخه تولید بازگشتند که کارخانه کیان کرد یکی از این واحدهاست.

رئیس اداره صنعت، معدن، تجارت ملایر با بیان اینکه رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی یکی از اولویت های مسوولان صنعت و معدن استان و شهرستان بوده است گفت: در این زمینه با پیگیری های مسوولان شهرستان و نمایندگان این واحدها شناسایی و در ستاد تسهیل شهرستان و استان مورد پیگیری قرار گرفته است.

کامران زنگنه با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت واحدها خوب است گفت: شرکت کیان کرد نیز یکی از این واحدها بود که خوشبختانه به عرصه تولید بازگشت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر به گفته مدیرعامل این شرکت حدود ۸۰ نفر در حال فعالیت در این واحد هستند گفت: با بهره برداری و تولید بیشتر تعداد واحد و تعداد نیروها واحد تا ظرفیت ۲۰۰ نفر را نیز دارد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملایر در ادامه با اشاره به سایر واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان گفت: دو واحد فروسیلیس از واحدهای بسیار موفق شهرستان هستند که در آینده ای نزدیک با طرح توسعه این واحدها شاهد اشتغال بیشتر و توسعه شهرستان در بخش صنعت خواهیم بود.

وی با اشاره به واحد ذوب آهن گفت: در حال حاضر واحد ذوب آهن کماکان فعال است واحد شهرک چشمه علی محمد آماده راه اندازی است.

مدیرعامل شرکت کیان کرد ملایر نیز با اشاره به شروع به کار مجدد این کارخانه اظهار کرد: در حال حاضر فعالیت این کارخانه با استخدام تعدادی نیروی جدید و بازگشت تعدادی از نیروهای قبلی شروع شده است.

حمید حمیدی یگانه با بیان اینکه کارخانه کیان کرد تیرماه سال گذشته به دلیل مشکلات بانکی از چرخه تولید خارج شد اما دوباره به چرخه تولید بازگشت گفت: در حال حاضر ماهانه بین ۱۷۰ تا ۲۰۰ تن تولید داریم که با راه اندازی دستگاه ها به ۳۲۰ تن خواهد رسید.

وی گفت: در بخش سرمایه گذاری نیز یک وام ۳ میلیون دلاری برای رفع مشکلات سرمایه درگردش برای شرکت مصوب شده بعد از تعیین تکلیف با بانک در صورت نبود مشکل مواد اولیه را برای شرکت کیان کرد تهیه کنیم.

مدیرعامل شرکت کیان کرد ملایر با بیان اینکه تولید این کارخانه منسوج  استخوان بندی تایر است گفت: طرح توسعه این شرکت را در دو فاز داریم.

وی تصریح کرد: در فاز اول طرح توسعه این شرکت سالن تولید احداث شده و ماشین آلات آن نیز خریداری شده که با بهره برداری از طرح توسعه فاز اول تولید از ۶ هزار  تن در سال به ۱۰ هزار تن خواهد رسید که به زودی به سرانجام خواهد رسید.

حمیدی یگانه بیان کرد: فاز دوم نیز تولید الیاف پلی استر است که نیاز به سرمایه گذاری ارزی دارد که اول باید مشکلات بانکی حل شود تا بتوانیم فاز دوم طرح توسعه را اجرا کنیم.

وی ظرفیت تولید سالانه این واحد را در حال حاضر ۶ هزار تن برشمرد و خاطرنشان کرد: میزان زیادی از معوقات گذشته نیز به نیروها پرداخت شده است و مابقی نیز انجام می شود.

انتهای پیام / 89013/ 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha