قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۶۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ملی پوش المپیکی تیراندازی نگران هزینه ۴۰ میلیونی تعویض سلاح

تیرانداز المپیکی ایران می گوید برای حضور موفق در المپیک نیاز دارد که سلاح خود را عوض کند اما هزینه آن ۴۰ میلیون تومان است و اسپانسر هم ندارد.

ملی پوش المپیکی تیراندازی نگران هزینه ۴۰ میلیونی تعویض سلاح

مهیار صداقت یکی از تیراندزان المپیکی ایران است که در ماده تفنگ سه وضعیت مسابقات قهرمانی آسیا در جایگاه پنجم قرار گرفت و سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را کسب کرد.

صداقت در مورد کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ بیان کرد: مسابقات قهرمانی آسیا در قطر برگزار و در ماده های تفنگ بادی و سه وضعیت هر کدام سه سهمیه توزیع شد. در بخش بادی هفتم شدم و با اختلاف یک نفر از کسب سهمیه بازماندم اما در سه وضعیت با قرار گرفتن در جایگاه پنجم به سهمیه المپیک رسیدم.

او در ادامه افزود: تمرکزم بیشتر به کسب سهمیه در بخش بادی بود اما در سه وضعیت هم خوب بودم و شانس داشتم. وقتی در بادی نتوانستم سهمیه بگیرم کمی ناامید شدم اما با حرف های مربی ام آرام شدم و تلاش کردم تا در سه وضعیت بهتر کار کنم.

صداقت در مورد حضور در المپیک توکیو بیان کرد: خیلی خوشحال هستم و از طرف دیگر مسئولیت بزرگی دارم و باید به بهترین شکل از آن استفاده کنم، به همین دلیل تمام تلاشم را می کنم.  

هزینه ۴۰ میلیونی تعویض سلاح!

او در پاسخ به این سوال که آیا برنامه تمرینی مشخصی تا المپیک دارید؟ گفت: برنامه خاصی فعلا وجود ندارد. منتظر هستم اردو شروع شود تا مطابق با آن برنامه های خودم را هم تنظیم کنم. البته در حال حاضر تمرینات بدنسازی را انجام می دهم.

صداقت با بیان اینکه سلاح اکثر تیراندازان قدیمی است ونیاز به تعویض دارد، افزود: من هم باید سلاحم را عوض کنم. شاید این سلاح ها برای سهمیه گرفتن مناسب بود اما  برای کسب مدال در المپیک باید بهترین تجهیزات و امکانات را داشته باشیم.   تعویض سلاح بادی چیزی حدود ۴۰ میلیون تومان هزینه دارد و اگر اسپانسری وجود نداشته باشد به احتمال زیاد باید خودم سلاح جدیدی بخرم.

او در این مورد افزود: فعلا اسپانسری ندارم اما وقت زیادی برای تیراندازی گذاشتم و بالاخره باید این سلاح ها را تهیه کنم. این کار سخت است چون حقوقی از طرف فدراسیون نمی گیریم.

عوض شدن مربی به صلاح نیست

این تیرانداز المپیکی در مورد احتمال جدایی الهام هاشمی از تیم ملی گفت:  خانم هاشمی قبل از رفتن به سنگاپور من  را می شناخت و حتی من  را انتخاب کرد که به تیم ملی وارد شوم به همین دلیل با روحیات واخلاقیات من و دیگر ملی پوشان آشنایی دارد. علاوه بر این در تیم ملی هم خیلی با تیراندازان کار کرده است، به نظرم اکنون به صلاح نیست که مربی عوض شود چون تا مربی جدید با تیراندازان ارتباط برقرار کند زمان زیادی سپری می شود به همین دلیل بهترین گزینه برای تیم ملی خانم هاشمی است و تا الان هم بهترین نتیجه را گرفتیم.

صداقت در پایان گفت: یکی از نگرانی هایم در رابطه با خانم هاشمی است که هنوز نمی دانیم در تیم ملی می ماند یا نه. دومین نگرانی من هم به خاطر تامین هزینه های مالی و تهیه تجهیزات و امکانات است چون با رقبایی مسابقه می دهیم که همه چیز در دسترس دارند و این کارمان را سخت می کند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha