قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۶۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تجلیل از مفاخر موجب الگوسازی برای جوانان می شود

استان ها خراسان جنوبی بیرجند استاندار خراسان جنوبی گفت: تجلیل از شخصیت های ماندگار علاوه بر ترویج اخلاق حسنه قدرشناسی، می تواند الگوسازی برای جوانان را نیز به همراه داشته باشد.

تجلیل از مفاخر موجب الگوسازی برای جوانان می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدصادق معتمدیان شامگاه جمعه در آیین بزرگداشت زنده یاد دکتر حسین صدقی از مفاخر طبس و پدر علم هیدرولوژی ایران افزود: شناساندن مفاخر علمی به جوانان موجبات پیشرفت در همه عرصه ها را  رقم می زند.

وی خراسان جنوبی را مهد علم، فرهنگ و هنر خواند و گفت: این استان مفاخر فراوانی را تربیت کرده و زادگاه مشاهیری همچون آیت الله تهامی، آیت الله نابغ آیتی، پروفسور معتمدنژاد، پروفسور گنجی و... است.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر لزوم تبیین آثار و افکار بزرگان و یادکرد از زحمات آنها در عصر حاضر خاطرنشان کرد: بدون تردید اشاعه فرهنگ تقدیر از نخبگان به دلیل نقش بی بدیل آنان در تکامل ظرفیت های علمی و فرهنگی و ایجاد روحیه نشاط و پویایی بین اندیشمندان و اقشار مختلف از رسالت های حوزه های فرهنگی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی وی در ادامه سخنانش به تشریح برنامه های توسعه ای دولت در شهرستان طبس پرداخت و گفت: بهبود وضعیت راه ها یکی از مطالبات مردم است و از آنجا که محور طبس از کریدورهای اصلی استان به شمار می رود برای رفع این نیاز هماهنگی هایی با وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته است.

معتمدیان افزود: تخصیص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای محور فردوس - بجستان و اخذ مجوز از سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی برای تزریق اعتبار لازم به پروژه طبس - بشرویه از جمله اقداماتی است که در این زمینه صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: به جهت بهبود وضعیت ارتباطات شهرستان طبس با استان های کرمان، یزد و اصفهان نشست هایی با وزارت راه و شهرسازی انجام شده و از آنجا که مسوولیت اجرای این پروژه ها با شرکت زیرساخت است برای تخصیص اعتبار و اجرای کار هماهنگی های لازم صورت گرفته است.

استاندار خراسان جنوبی از رایزنی های انجام شده برای سرمایه گذاری دولت از طریق شرکت شستا خبر داد و گفت: به زودی سرمایه گذاری بیش از پنج هزار میلیاردی در راستای توسعه فرآوری  ذغالسنگ طبس اتفاق خواهد افتاد.

وی آغاز عملیات اجرایی پروژه انتقال آب از نیروگاه طبس، تامین مسکن روستایی و شهری و تامین زیرساخت های لازم برای احداث شهرک گلخانه ای را از دیگر اقدامات دولت در راستای اشتغالزایی و رفع نیازهای شهرستان برشمرد.

استاندار خراسان جنوبی امروز (جمعه) با سفر به بخش دیهوک شهرستان طبس، به طور سرزده در محل مصلای نمازجمعه این بخش نیز حضور یافت و با مردم دیدار کرد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha