قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۶۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وانت بارها ساماندهی می شوند

رئیس اداره حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان از آغاز اجرای طرح ساماندهی وانت بارها خبر داد و گفت: با اجرای این طرح رانندگان وانت بارها دارای کارت هوشمند می شوند.

وانت بارها ساماندهی می شوند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید جلال ابوالقاسمیان در گفت وگو با در زنجان از ابلاغ آئین نامه ساماندهی ناوگان وانت بارها خبر داد و اظهار کرد: ارائه مدارک تحصیلی حداقل پنجم ابتدایی و عمر 15 ساله برای ناوگان، از جمله شرایط لازم برای دریافت کارت هوشمند اعلام شده است.

رئیس اداره حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با بیان اینکه رانندگان وانت بارهایی که کارت هوشمند اخذ کنند، می تواند از تسهیلات بیمه تکمیلی هم استفاده کنند، افزود: این رانندگان برای تردد در مسیرهای برون شهری باید بارنامه داشته باشند.

وی تعداد ناوگان دارای کارت هوشمند فعال در امور حمل و نقل وانت را 464 دستگاه اعلام و تصریح کرد: اما بر اساس آمار اتحادیه وانت بارهای استان تعداد این ناوگان در استان حدود 10 هزار دستگاه است.

ابوالقاسمیان تعداد وانت بارهای فعال در حوزه درون شهری که بیمه فعالیت درون شهری دارند را 2 هزار و 500 دستگاه اعلام کرد و گفت: اگر این تعداد وانت را از مجموع 10 هزار دستگاه کم کنیم، حدود 7 هزار و 500 دستگاه از این ناوگان بیمه و کارت هوشمند ندارند.

رئیس اداره حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با بیان اینکه اداره کل در صدد همکاری با اتحادیه وانت بارها برای جمع آوری اطلاعات فعالان حوزه حمل و نقل در وانت بارها است، افزود: بر اساس آمار حدود 2 درصد از حمل و نقل بار توسط وانت انجام می شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در سال 86 برای ساماندهی وانت بارها تصریح کرد: اجرای این طرح در آن مقطع بنا به دلایلی متوقف شد.

ابوالقاسمیان تشکیل تعاونی را از راه کارهای کمک به ساماندهی امور وانت بارها دانست و تاکید کرد: با توجه به قوانین، مبدأ و مقصد بارها باید مشخص شود که اجرایی شدن این طرح به کنترل قاچاق کالا کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/73004

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha