قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۶۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مهم ترین برنامه سند جامع فرهنگی دانشگاه آزاد، معرفتی است

دانشگاه و آموزش مراکز آموزش عالیتهران معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مهم ترین برنامه سند جامع فرهنگی دانشگاه در افق ۱۴۰۴ برنامه های معرفتی است که در نهایت رشد علمی را نیز برای دانشجو…

مهم ترین برنامه سند جامع فرهنگی دانشگاه آزاد، معرفتی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام ابراهیم کلانتری امروز جمعه در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره اظهار کرد: دانشگاه آزاد یک سند جامع فرهنگی دانشجویی در افق ۱۴۰۴ در سال ۱۳۹۶ تدوین کرده که برگرفته از اسناد بالادستی دانشگاه و سایر اسناد دیگر است، برای تنظیم این اسناد اقدامات وسیع بسیاری انجام شده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد در چارچوب سند مستحکم و کارشناسانه  اسلامی شدن دانشگاه ها که بسیاری از آن غفلت می کنند، گام برمی دارد.

به گفته معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد، سند جامع دانشگاه آزاد در افق ۱۴۰۴ براساس سند شورای عالی انقلاب فرهنگی و اسلامی شدن دانشگاه ها تنظیم شده و همه برنامه ریزی های حوزه های مختلف از جمله فرهنگی در چارچوب آن است. ابلاغ مصوبه آراستگی، عفاف و حجاب نیز بر اساس برنامه های آن سند تنظیم شد.

کلانتری بحث عفاف، حجاب و آراستگی را یکی از راهبردهای اسلامی شدن دانست و گفت: در دستورالعمل آراستگی دانشگاه آزاد مطلب و قاعده جدیدی ندارد، شاید برخی گمان کنند که این سازمان چیزی را از خود تولید کرده، اما این گونه نیست. تمام قواعد این مصوبه در سند اسلامی شدن دانشگاه ها، مصوبه عفاف و حجاب شورای عالی انقلاب فرهنگی و مصوبه کمیته انضباطی شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد در اجرایی کردن مصوبه آراستگی و عفاف و حجاب جدی عمل کرد. پیش تر این مصوبات پس از تنظیم بایگانی می شد، اما این بار در مرحله اجرا با جدیت همراه شد. دانشگاه آزاد این سند را ابلاغ کرده و پای آن ایستاده تا عملیاتی شود.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد با بیان اینکه مهم ترین برنامه های پیش روی این سازمان معرفتی است، توضیح داد: محیط فرهنگی دانشگاه اقتضا می کند که در تمامی مسائل فرهنگی از جمله عفاف، حجاب و پوشش اقدامات اقناعی صورت گیرد.

کلانتری خاطر نشان کرد که برنامه های معرفتی علاوه بر اینکه رشد علمی را به همراه دارد، به لحاظ محتوایی نیز اقناع کننده است.

وی خاطرنشان کرد: اولین گام  در دستورالعمل آراستگی، برنامه های معرفتی و محتوایی مانند برگزاری میزگرد، جلسات پرسش و پاسخ و کتابخوانی است تا دانشجو و استاد خود قانع شوند که می خواهند این مسیر را طی کنند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha