قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۶۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مالک مرسدس-بنز 10 هزار نفر از نیروهای خود را اخراج می کند

شرکت آلمانی دایملر مالک مرسدس-بنز که قصد تغییر سیاست به تولید خودروهای الکتریکی دارد، اعلام کرد 10 هزار نفر از نیروهای خود را به تدریج اخراج می کند.

مالک مرسدس-بنز 10 هزار نفر از نیروهای خود را اخراج می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شرکت دایملر مالک مرسدس-بنز که در 17 کشور حدود 300 هزار نیرو دارد، اعلام کرد در بزرگترین دگرگونی در تاریخ این شرکت قصد دارد دست کم 10 هزار نفر از نیروهای خود را اخراج کند.

دایملر گفت که بخشی از این تغییر برای آن است که هزینه های نیروی انسانی تا پایان سال 2022 حدود 1.4 میلیارد یورو کاهش یافته و 10 درصد از مناصب مدیریتی اش در سطح جهان کاسته شود.

اعلام این سیاست در حالی است که دایملر به دنبال تولید خودروهای الکتریکی و توسعه تولید عاری از دی اکسید کربن است و گفته که چنین تغییری نیازمند سرمایه گذاری هنگفت است.

همچنین شرکت آئودی نیز چند روز پیش اعلام کرد که 9 هزار و 500 نفر از نیروهای خود را اخراج می کند. این شرکت 61 هزار نفر نیروی انسانی در آلمان دارد.

شرکت دایملر گفته که فرایند کاهش هزینه ها و استخدام به صورت مسوولانه انجام خواهد شد و این طرح مورد موافقت شورای کار این شرکت قرار گرفته که اتحادیه های کارگری نیز در آن نماینده دارند.

خودروسازهای آلمانی در تطبیق خود با فناوری های جدید از جمله خودروهای خودران و وسایل نقلیه الکتریکی کندتر از رقیبان خود عمل کرده اند.

این شرکت ها به دلیل کاهش تقاضا در چین در پی بروز جنگ تجاری میان پکن و واشنگتن، با مشکلاتی مواجه شده اند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha