قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۶۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

3 ویژگی طبیعی بدن برای حفظ سلامتی

هر انسان ویژگی های طبیعی برای حفاظت از بدن خود در برابر بیماری ها دارد. برخی از این ویژگی ها مثل گلبول های سفید خون و کارکردشان با آزمایش خون مشخص می شود و برخی دیگر به شکل ظاهری قابل مشاهده است.

3 ویژگی طبیعی بدن برای حفظ سلامتی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، هر انسان ویژگی های طبیعی برای حفاظت از بدن خود در برابر بیماری ها دارد. برخی از این ویژگی ها مثل گلبول های سفید خون و کارکردشان با آزمایش خون مشخص می شود و برخی دیگر به شکل ظاهری قابل مشاهده است.

گاهی بدون آن که مطلع باشیم به شکل غیر ارادی واکنش هایی داریم که در راستای سلامت بدنی ما انجام می شوند:

خمیازه کشیدن برای تنظیم دمای مغز

خمیازه کشیدن فقط یک سیگنال نه چندان ظریف برای خوابالودگی شما نیست. به گفته این کارشناسان، نوعی تمایل طبیعی بدن برای تنظیم دمای مغز شما است. آنها خاطرنشان می كنند: "وقتی فك هایمان را كشیدیم ، سرعت جریان خون به جمجمه را افزایش می دهیم و همانطور که در همان زمان اکسیژن استنشاق می کنیم ، هوا، دمای جریان خون را تغییر می دهد و خون خنک تر را به مغز می آورد."

3 ویژگی طبیعی بدن برای حفظ سلامتی

از بینی به عنوان یک فیلتر استفاده می کنید

بینی شما فقط به چهره شما شخصیت نمی دهد بلکه فیلتر هوای داخلی بدن شما است. دکتر توماس هوروویتز از مرکز پزشکی CHA  هالیوود در لس آنجلس  کالیفرنیا توضیح می دهد: "بینی ما فیلتری است که باعث تحریک کننده بسیاری از سینوس های ما می شود.بینی دارای مو است. موها ذرات بزرگتر را فیلتر می کنند و مخاط کوچکتر می شود."

3 ویژگی طبیعی بدن برای حفظ سلامتی

برای محافظت از چشم در برابر مواد خارجی مژه ها  رشد می کنند

مژه ها برای محافظت از چشمان شما از گرد و غبار ، شن و ماسه ، رطوبت و سایر بقایای موجود در هوا کاربردی است. دکتر ملودی هوانگ متخصص چشم پزشکی در لس آنجلس می گوید: "مژه ها هر شیء مزاحم نزدیک چشم را شناسایی کرده و اجازه نمی دهند عوامل مزاحم وارد چشمتان شوند. برای مثال حشرات و آلودگی ها.

 

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha