قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۵۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اظهارات وزیر جنگ صهیونیست ها برای حمله به اهداف ایران در سوریه

گفتگو های خصوصی افشا شده بین وزیر جنگ و مقامات نظامی رژیم صهیونیستی نشان می دهد که وی در یک اشتباه محاسباتی آشکار، بروز برخی اعتراضات در ایران را زمان مناسبی برای حمله به منافع تهران در منطقه می داند.

اظهارات وزیر جنگ صهیونیست ها برای حمله به اهداف ایران در سوریه

: «نفتالی بنت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بعد از تغییر سیاست های ارتش در قبال شهدای فلسطینی و گروه های مقاومت در غزه، اکنون به دنبال افزایش حملات علیه به سوریه و مقابله با تقویت ایران در این کشور است.

نشریه عبری زبان «اسرائیل هیوم» امروز (جمعه) در گزارشی مدعی شد بنت معتقد است که اکنون زمان حمله به ایران در سوریه است و رژیم اسرائیل می تواند به صورت کامل مانع باز شدن جای پای ایران در سوریه شود.

این نشریه با افشای گفتگو های بنت با مسئولان امنیتی ارشد رژیم صهیونیستی نوشت، او می گوید «جمهوری اسلامی اکنون با مشکلات داخلی مانند بحران اقتصادی و اعتراضات مردمی طی چند هفته اخیر گرفتار و مشغول شده» و بهترین زمان برای حمله به مواضع آن در سوریه است.

به نوشته وبگاه «آی ۲۴ نیوز» به نقل از این گزارش، وزیر جنگ اسرائیل اعتقاد دارد ارتش این رژیم باید در حملات به سوریه و مواضع [ادعایی]ایران در این کشور و همچنین دیگر کشور های منطقه فعال تر باشد.

بنت به مسئولان دستگاه های امنیتی و نظامی اسرائیل هشدار داده که اگر اکنون این حملات انجام نشود، اشتباه بسیار بزرگ و مرگباری – مانند زمانی که با افزایش زرادخانه موشکی حزب الله مقابله نکرد – مرتکب خواهد شد و با تکرار سناریوی شکست در جنگ سی وسه روزه، این بار در جبهه سوریه یا حتی بدتر از آن مواجه می شود.

اسرائیل هیوم همچنین ادعا می کند که دلیل کاهش حملات هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه طی روز های اخیر، تغییر سیاست ایران و تصمیم استراتژیک جمهوری اسلامی برای تلافی کردن هر حمله اسرائیل به منافعش در سوریه یا هر نقطه دیگری در منطقه است.

این اظهارات عجولانه و غیرکارشناسی بنت در تضاد آشکار با ارزیابی های ارتش و نهاد های نظامی رژیم صهیونیستی است به گونه ای که «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل در جلسات خصوصی از احتمال وقوع عملیاتی مشابه حمله پهپادی به تاسیسات آرامکو علیه تل آویو ابراز نگرانی کرده و هشدار داده که نمی توان به صورت کامل مانع حضور ایران در سوریه شد.

از سوی دیگر کارشناسان و مشاوران نظامی صهیونیست به تل آویو هشدار داده اند که همین تغییر سیاست ایران در پاسخ دادن به هر حمله ای علیه منافعش به سوریه، نشان می دهد که فارغ از اتفاقاتی که در داخل این کشور می افتد باز هم تهران از تحولات منطقه ای و مخصوصا مبارزه با رژیم اسرائیل غافل نمی شود.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha