قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۵۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خطیب نماز جمعه تهران: مسئولان مراقب حرف هایی که می زنند باشند

امام جمعه موقت تهران تاکید کند: دولت از مردم به خاطر شیوه اجرای افزایش قیمت بنزین عذرخواهی کند.

خطیب نماز جمعه تهران: مسئولان مراقب حرف هایی که می زنند باشند

:  حجت الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران در نماز جمعه عبادی-سیاسی این هفته تهران طی سخنانی اظهار داشت: گوینده باید به صحبت های خود فکر کند که چه عواقبی دارد. این روی جماعتی از مخاطبان اثر می گذارد، چرا که تمام مسئولیت سخنانمان بر عهده خود ماست.

وی افزود: هر سخنی که از زبان شما بیرون بیاید و پرتاب شود، توسط فرشتگان مامور دریافت می شود و در نامه اعمال حفظ می شود و تمام عواقب سخن شما به شما برمی گردد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه عنوان کرد: هنگامی که سخنی بر زبان شما جاری شد مسئول سخن هستید و عواقب آن بر عهده خودتان است. گاهی برخی سخنانی مطرح می کنند که یک تخریب به وجود می آورد یا حقی را تضعیف می کند و دل هایی را می شکنند و آبرو هایی را به مخاطره می اندازد و به حریم و حقوق مردم و دیگران وارد می شود. این از مصادیق ظلم است و خداوند آن را رها نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه صاحب سخن از باید از عهده سخنی که گفته بربیاید، گفت: سخنانی که برخی افراد مطرح می کنند گاهی در خانواده ها و جوامع اختلاف ایجاد کرده یا دل شکسته شده و یا برای جامعه دردسر ایجاد می کند؛ این ها ظلم لایترک است و ثبت می شود.

علی اکبری ادامه داد: زبان ما در اکثر اوقات کار دست ما می دهد. انسان خردمند زبانش را صیانت و حفظ می کند و آنچه را که می خواهد بگوید می سنجد که اصلا باید صحبت کند یا نه و در این صورت چه چیزی باید بگوید و چگونه حرف بزند لذا باید عواقب آن را در نظر بگیرد.

وی افزود: برخی خیلی خوشحال می شوند از این که مطلبی را که می گویند و مطالبی که می نویسند گروه های زیادی می بینند. اگر این سخنان اشاعه فحشا داشته باشد هر نفری که بیشتر ببیند بدبخت تر می شوند چرا که باید مسئولیت آن را بر عهده بگیرد و پاسخ دهد.

علی اکبری گفت: امثال ما که منبر و تریبون داریم و مسئولان و کسانی که سخنان آن ها در جامعه موج می اندازد، ابعاد پیدا می کند و آثار کوتاه و بلند مدت پیدا می کند، باید حواسشان باشد که سخنش آن سخن سدید باشد. برخی خیلی بی حساب سخن می گویند معلوم می شود که نفهمیده اند و فکر نکرده اند.

وی گفت: ما به اصلاح وضعیت کلامی خیلی احتیاج داریم و باید به همدیگر کمک کنیم تا این سخنان را که آنگونه که خدای متعال می پسندد بیش از پیش رعایت کنیم.

ادامه دارد...

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha