قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۵۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روسیه موشک بالستیک قاره پیمای توپول–ام را آزمایش کرد

وزارت دفاع روسیه پنجشنبه شب اعلام کرد، پرتاب آموزشی موشک بالستیک قاره پیمای "توپول -ام" با موفقیت انجام شد.

روسیه موشک بالستیک قاره پیمای توپول–ام را آزمایش کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: پرتاب آموزشی موشک بالستیک قاره پیمای توپول –ام پنجشنبه در پایگاه "کاپوستین یار" در استان استراخان در جنوب غرب روسیه با موفقیت انجام شد و با موفقیت به هدف مجازی در قزاقستان اصابت کرد.

وزارت دفاع روسیه افزود: این آموزش بار دیگر، صحت تصمیمات فنی اتخاذ شده و آمادگی برای جنگ واقعی یگان راهبردی موشکی روسیه را ثابت کرد.

آخرین پرتاب موشک قاره پیمای توپول-ام در ۳۰ سپتامبر (۸ مهر ماه) صورت گرفت که از پایگاه آزمایشی هوایی-فضایی"پلسیتسک" روسیه با موفقیت انجام شد و آنالوگ کلاهک رزمی موشک پرتاب شده در نقطه معینی در منطقه "کامچاتکا" در شرق روسیه به زمین رسید.

موشک بالستیک توپول –ام یک موشک قاره پیماست که طراحی آن در اوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی صورت گرفت و نخستین نمونه آن نیز، اوایل دسامبر ۱۹۹۴ میلادی با موفقیت آزمایش شد.

این موشک از جمله موشک های قاره پیمای ۳ مرحله ای با برد ۱۰۵۰۰ کیلومتر است. موشک مذکور دارای کلاهکی سنگین بوده و همچنین تعدادی دستگاه ضد رادار برای جلوگیری از ردیابی در آن تعبیه شده است. وزن موشک توپول-ام حدود ۴۷ تن است و از بهترین موشک های جهان به شمار می آید.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha