قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۵۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۱۸۰۰ خانواده تحت پوشش کمیته امداد قم فاقد مسکن هستند

استان ها قمقم مدیرامور مسکن و ساختمان کمیته امداد امام خمینی(ره) قم گفت: در حال حاضر یک هزار و ۸۰۰ خانواده تحت پوشش این نهاد در استان فاقد مسکن می باشند که کمبود اعتبار و رشد…

۱۸۰۰ خانواده تحت پوشش کمیته امداد قم فاقد مسکن هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یوسف رشیدی روز جمعه شنبه ، افزود: سرپرست این خانواده ها فوت شده، ازکارافتاده و یا بیمار می باشد و مادر سرپرست خانواده است.

وی اضافه کرد: خانواده های تحت پوششی که تعداد نفرات آن ها بیش از سه نفر باشد، سرپرست خانواده فوت کرده باشد، منزلی به نام آن ها نباشد و تاکنون زمین و یا مسکنی از دولت دریافت نکرده باشند، در اولویت خرید مسکن می باشند.

وی بابیان این که در حال حاضر مددجویی در نوبت خرید و احداث مسکن نیست، خاطرنشان کرد: ۱۸۰۰ خانواده شرایط دریافت مسکن مددجویان کمیته امداد را دارند، ولی میزان آورده آن ها با مبلغی که کمیته امداد برای خرید مسکن این افراد اختصاص می دهد، جوابگوی خرید منزل مسکونی نیست.

رشیدی ادامه داد: با توجه به فرسوده بودن منازل مددجویان کمیته امداد، ۳۰۰ خانوار تحت پوشش این نهاد در نوبت دریافت وام تعمیرات مسکن هستند.

وی بابیان این که از ابتدای امسال تاکنون، ۱۵ میلیارد و ۵۸۱ میلیون ریال در بخش مسکن هزینه شده است، گفت: ۲۶۹ مورد تعمیرات مسکن با اعتبار هفت میلیارد و ۳۴۳ میلیون ریال انجام و ۱۴ منزل مسکونی با اعتبار هشت میلیارد و ۲۳۹ میلیون ریال خریداری شده است.

به گفته وی، در تلاش هستیم تا پایان سال تعمیرات مسکن به ۸۱۰ واحد و خرید مسکن نیز به ۵۰ واحد افزایش یابد.

مدیر امور مسکن و ساختمان کمیته امداد قم تصریح کرد: اگر تعهد خرید منزل مسکونی محقق شود، امسال خرید مسکن نسبت به پارسال ۵۸ واحد کاهش خواهد داشت که دلیل آن رشد قیمت مسکن می باشد.

وی به تسهیلات ارائه شده در بخش مسکن در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در بخش تعمیرات مبلغ ۲۰ میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال به ۷۸۶ متقاضی و برای احداث ۲ واحد مسکن روستایی مبلغ ۳۸۴ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی افزود: همچنین برای خرید ۱۰۸ واحد مسکن شهری اعتبار ۴۷ میلیارد و ۷۱۶ میلیون ریال و بهسازی ۳۳ سرویس بهداشتی منازل مددجویان ۸۴۰ میلیون ریال هزینه شده است.

رشیدی بابیان این که سال گذشته ۷۱ میلیارد و ۶۳۵ میلیون ریال به مددجویان پرداخت شده است، اضافه کرد: برای خرید مسکن به طور میانگین ۵۰۰ میلیون ریال به هر متقاضی در قالب ۲۰۰ میلیون ریال وام و ۳۰۰ میلیون ریال بلاعوض پرداخت شده است.

در حال حاضر ۴۱ هزار و ۱۵۹ تَن معادل ۳.۲ جمعیت استان قم در قالب ۲۲ هزار و ۵۸۷ هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قم هستند که از این تعداد ۱۵ هزار و ۴۰ زن سرپرست خانوار، یک هزار و ۸۸۰ یتیم، سه هزار و ۹۰۰ دانش آموز، ۴۵۹ دانشجو، ۱۵ هزار سالمند و یک هزار و ۵۰۰ بیمار صعب العلاج می باشند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha