قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۵۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

«بیش فعالی» را اینگونه درمان کنید

محققان در بررسی اخیر خود دریافتند، مکمل های روغن ماهی برای درمان اختلال نقص توجه و بیش فعالی اندازه داروهایی که برای این اختلال تجویز می شود، مؤثر هستند.

«بیش فعالی» را اینگونه درمان کنید

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از دیلی میل، نتایج یک بررسی تازه نشان می دهد مکمل های روغن ماهی برای درمان اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD ) اندازه داروهایی که برای این اختلال تجویز می شود مؤثر هستند.

پژوهشگران آمریکایی تأکید می کنند، قرص های امگا 3 می توانند به افراد کمک کنند تا بر روی موضوعی تمرکز کنند و این دقیقا همان کاریست که داروها انجام می دهند.

دانشمندان مکمل های امگا ۳ را در ۹۲ کودک مبتلا به ADHD در تایوان آنالیز کردند و در نهایت مشخص شد، افرادی که سطح خوبی از این مکمل را دریافت کردند به نسبت وضعیت هوشیاری بهتری دارند.

این اختلال با فقدان توجه، فعّالیت بیش ازحد، رفتارهای تکانشی یا ترکیبی از این موارد همراه است. کارشناسان توصیه می کنند، هر فردی با شک ADHD باید به دقت تحت نظر یک پزشک معاینه شود.

اعتقاد بر این است که صدها هزار کودک در انگلیس و حدود شش میلیون نفر در آمریکا اختلال بیش فعالی کمبود توجه دارند و در نتیجه تلاش می کنند تا تمرکز کنند.

کارمین پارینته، محقق ارشد این پژوهش می گوید:  مطالعه ما مقدمه مهمی برای سایر مداخلات تغذیه ای است و ما می توانیم مزایای روانپزشکی شخصی را برای کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه و بیش-فعالی  تحریک کنیم.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha