قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۵۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چاپ کُند کتابهای درسی سال آینده به علت محدودیت کاغذ

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با بیان اینکه در حال حاضر هر دو شرکت چاپ و نشر و افست در حال تولید کتاب های درسی سال آینده هستند اما شاید برخلاف سال های گذشته سه شیفته کار نکنند زیرا با محدودیت کاغذ روبروییم گفت: بیش از ۱۰۰۰ عنوان کتاب مرحله به مرحله چاپ می شود تا در ابتدای سال تحصیلی آتی به موقع به دست دانش آموزان برسد.

چاپ کُند کتابهای درسی سال آینده به علت محدودیت کاغذ

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد مهدی کاظمی ، با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای تامین کاغذ مورد نیاز کتب درسی سال آینده اظهار کرد: فرایند تولید و چاپ کتب درسی یک سال آینده، معمولا از ابتدای هر سال تحصیلی و حتی از شهریور ماه آغاز می شود.

وی افزود: تولید کتب درسی فرایندهای بسیاری دارد؛ اقدامات لازم برای چاپ کتب درسی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ نیز از ابتدای سال تحصیلی جاری شروع شده، ولی مشکل اصلی ما تامین کاغذ است.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی  با بیان اینکه مجوزهایی از کارگروه اقتصادی دولت گرفتیم و در حال پیگیری برای تخصیص ارز دولتی و تامین کاغذ مورد نیاز شرکت های افست و چاپ و نشر هستیم گفت: بخشی از کاغذ مورد نیاز ما نیز از منابع و تولیدات داخلی تامین می شود، اما شرکت مربوطه به دلیل مشکلاتی نتوانست تعهداتشان را کامل انجام دهد اما در تلاشیم این شرکت به تعهدات قبلی خود عمل و قرارداد جدید را منعقد کنیم تا برای سال آینده مشکلی در تولید و توزیع کتب درسی نداشته باشیم.

کاظمی ادامه داد: در حال حاضر هر دو شرکت چاپ و نشر و افست در حال تولید کتاب های درسی سال آینده هستند اما شاید برخلاف سال های گذشته سه شیفته کار نکنند زیرا با محدودیت کاغذ روبروییم. بیش از ۱۰۰۰ عنوان کتاب مرحله به مرحله چاپ می شود تا در ابتدای سال تحصیلی آتی به موقع به دست دانش آموزان برسد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha