قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۵۲۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس دانشگاه صنعتی شریف:

دانشگاه ها در فقر بزرگ مالی به سر می برند/وضع معیشتی اعضای هیات علمی نامناسب است

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با تاکید بر این که دانشگاه های کشور در فقر مالی به سر می برند، گفت: معیشت اعضای هیات علمی و کمبود بودجه آزمایشگاه ها یکی از مسائلی است که دانشگاه ها با آن درگیر هستند.

دانشگاه ها در فقر بزرگ مالی به سر می برند/وضع معیشتی اعضای هیات علمی نامناسب است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر محمود فتوحی فیروزآبادی ضمن بیان این مطلب از وضعیت تخصیص بودجه سال جاری دانشگاه ها و مراکز پژوهشی انتقاد کرد و اظهار کرد: با توجه به شرایط حاکم در جامعه، دانشگاه های کشور در جمع عملکرد بسیار خوبی را در حوزه های مختلف داشته اند. در واقع باید به این نکته توجه کنیم که این مراکز در یک فقر مالی به سر می برند و از نظر مسائل بودجه ای وضعیت خوبی ندارند. اما با این وجود دانشگاه ها عملکرد قابل قبولی داشتند و رشد علمی کشور ما در مقایسه با سایر دانشگاه های دنیا وضعیت خوبی دارد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه بودجه دانشگاه های کشور در مقایسه با دانشگاه های دنیا بسیار ناچیز است، گفت: به طور کلی بودجه دانشگاه های ما در مقایسه با دانشگاه های هم تراز کشورهای منطقه و غیره بسیار اندک است.

دکتر فتوحی تاکید کرد: نکته قابل توجهی که امروزه دانشگاه های ما با آن مواجه هستند وضع نامناسب معیشتی اعضای هیات علمی به ویژه اعضای هیات علمی جوان است، چرا که حقوق این افراد به خصوص در شهرهای بزرگ کفاف تامین زندگی و مسکن آنها را نمی دهد. بنابراین یکی از اقداماتی که باید بسیار سریع در اولویت برنامه ریزی مسئولان صورت بگیرد، رسیدگی به وضعیت معیشتی آنها است.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف خاطر نشان کرد: مشکل دیگری که دانشگاه های کشور با آن دست و پنجه نرم می کنند وضعیت بودجه آزمایشگاه ها و بخصوص دانشگاه های فنی است. چرا که تجهیزات این مراکز مقداری فرسوده می شود و نیاز است در تامین بودجه این مراکز تمهیدات لازم اندیشیده شود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha