قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۵۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سودان قانونی برای ریشه کن کردن رژیم عمر البشیر تصویب کرد

حکومت انتقالی در سودان قانون انحلال رژیم عمر البشیر رئیس جمهور برکنار شده این کشور و حزب متبوع آن را صادر کرد.

سودان قانونی برای ریشه کن کردن رژیم عمر البشیر تصویب کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، تلویزیون رسمی سودان اعلام کرد، جلسه مشترک شورای حکومت انتقالی و شورای وزیران سودان اواخر روز پنجشنبه قانونی با هدف انحلال و ریشه کنی رژیم عمر البشیر رئیس جمهور سابق این کشور به تصویب رسانده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز ، «عبدالله حمدوک» نخست وزیر دولت انتقالی سودان در واکنش به این تصمیم نوشت: قانون برچیدن رژیم گذشته و از بین بردن توانمندی آن  قانونی برای انتقام نیست ، بلکه برای حفظ عزت این مردم است که  از ضربه های دیکتاتورها و بازی که با مال و سرنوشت آنها کردند خسته شدند. کسانی که در زمینه ارزش ها ، افتخار ، صداقت و حقوق کوتاهی کرده و پای عهد و پیمان خود نبودند.

وی افزود: ما این قانون را در یک نشست مشترک به منظور برقراری عدالت، احترام به عزت مردم و پاسداری از دستاوردهای آنها تصویب کردیم تا ثروت غارت شده از نعمات مردمی را بازیابیم. مردمی قدرتمند و انقلابی که درهای تاریکی را شکستند و طلوع نجات را دیدند .

«وجدی صالح» یکی از رهبران ائتلاف «قوی الحریه و التغییر»، «آزادی و تغییر) سودان در صفحه فیس بوک خود نوشت: قانون مذکور شامل  انحلال (حزب) کنگره ملی، نهادها و سازمان های آن و کلیه نمادهای آن و برچیده شدن رژیم سابق است.

پیش نویس قانون ویژه انحلال حزب کنگره ملی سودان روز سه شنبه توسط شورای حاکمیتی و شورای وزیران سودان مطرح شد.

اعتراضات علیه عمر البشیر در دسامبر ۲۰۱۸ آغاز شده و به سرعت گسترش یافت و در ۱۱ آوریل گذشته به سرنگونی حکومت او منجر شد. عمر البشیر نیز به زندان خارطوم رفت و به اتهام فساد تحت محاکمه قرار گرفت.

انتهای پیام/.

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha