قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۴۸۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر صمت:

آثار تورمی قیمت بنزین بر کالاها کم است/اصلاح فکر برای رونق تولید

ساری - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: آثار تورمی اصلاح قیمت بنزین روی کالاها نسبت به خدمات تاثیر کمتری داشته است.

آثار تورمی قیمت بنزین بر کالاها کم است/اصلاح فکر برای رونق تولید

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رضا رحمانی پنجشنبه شب در جلسه رونق تولید و تنظیم بازار مازندران با بیان اینکه مازندران پس از اصلاح قیمت بنزین از هر نظر خوب عمل کرده است گفت: مازندران نشان داد که پتانسیل امنیتی بالایی دارد و کنترل گرانی پس از اصلاح قیمت بنزین، اصل ضروری است.

وی یاداور شد: روز اولی که گرانی بنزین اجرا شد، دغدغه اساسی تنظیم بازار داشتیم و اینکه از نظر وفور کالا و حوزه تولید با مشکل مواجه نشویم.

وی با اظهار اینکه آثار افزایش گرانی بنزین یک اثر واقعی دارد که باید آن را بپذیریم ولی روزهای اول این مسئله دغدغه نبود و باید روی اثر روانی و سوء استفاده برخی افراد بیشتر تمرکز می کردیم.

وزیر صمت یادآور شد: تاثیر افزایش قیمت بنزین روی کالاها نسبت به بخش خدمات تاکنون کمتر بوده است و این نشان می دهد که کالاها قابل کنترل تر هستند.

رحمانی یادآور شد: مازندران از جمله استان هایی بود که حرکت نو و ابتکاری نشان داد و در میدان و صحنه استان کمترین مشکل را داشتیم که ناشی از تدبیر و همکاری دستگاه های اجرایی است.

وی با تقدیر از عملکرد مسئولان استان مازندران در کنترل و مدیریت بازار به مشکلات حوزه تولید اشاره و اضافه کرد: رونق تولید فقط شعار سال نیست بلکه استراتژی و راهبرد نظام دارد و نیاز به ابلاغ به قانون و بخشنامه ندارد بلکه باید فکرهایمان را اصلاح کنیم.

وزیر صنعت با عنوان اینکه هفت محور با ۳۴ برنامه برای رونق تولید تهیه شده است گفت: یکی از مدیران خوب ما عنوان کرده بود که اگر تصمیم نگیرم محاکمه شوم بهتر است تا تصمیم بگیرم و محاکمه شوم و این مدیر را عزل کردم زیرا این مدیر به درد شرایط جدید نمی خورد.

وی با بیان اینکه زمانی ایمیدرو را تا حد انحلال پیش بردند گفت: اگر مجلس جلوی آن را نمی گرفت این سازمان منحل شده بود و اکنون نقطه امید ما سازمان ها هستند.

رحمانی با تاکید براینکه نقدینگی کشور به تولید هدایت و به کالا و خدمات تبدیل شود گفت: وقتی نقدینگی را به سمت تولید نمی توانیم ببریم، آثار تورمی به جا خواهد گذاشت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اظهار اینکه نیاز به نقدینگی در بخش تولید افزایش یافته ولی تامین منابع افزایش نیافته است تصریح کرد: متاسفانه نمی توانیم دو میلیون و ۳۰۰ هزار دستگاه یخچال تولید کنیم و سال قبل ۹۶۰ هزار دستگاه تولید کردیم زیرا سرمایه درگردش لازم را نداشتیم.

وی با اظهار اینکه نقدینگی به سمت تولید رود مشکل رونق تولید و بیکاری حل می شود به الحاق به اوراسیا اشاره و اضافه کرد: مازندران یک بازار ۱۰ میلیون نفری دارد و باید از پتانسیل و ظرفیت ها برای رونق تولید استفاده کند.

وزیر صنعت با اینکه پیوستن به اوراسیا یک پیروزی محسوب می شود گفت: قرار بود ما منزوی شویم درحالی که به این اتحادیه پیوستیم و قرار شد ۳۶۰ قلم کالای کشاورزی و صنعتی را تعرفه ترجیهی دهیم و آنان به ما ۵۰۲ قلم کالا داده اند و میزان تخفیف آنان ۵۶ درصد و میزان تخفیف ما ۳۲ درصد است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha