قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۴۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عراقچی: نمی خواهیم دوباره با آمریکا مذاکره کنیم

سید عباس عراقچی ضمن ابراز امیدواری نسبت به تداوم برجام، هرگونه مذاکره مجدد با آمریکا را رد کرد.

عراقچی: نمی خواهیم دوباره با آمریکا مذاکره کنیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «سید عباس عراقچی» معاون وزیر امور خارجه ایران در گفتگویی با ان آر سی هلند، خواستار تلاش بیشتر اروپا برای حفظ برجام شد.

به گفته معاون وزیر امور خارجه ایران هنوز هم می توان توافق هسته ای را حفظ کرد و آن را تداوم بخشید.

معاون وزیر خارجه ایران با تاکید بر اینکه برجام در وضعیت «مراقبت های ویژه» قرار دارد، افزود که تا کنون نتیجه پایبندی به برجام در ظاهر اعمال تحریم های جدید بوده و لذا اگر قرار است چنین باشد، ما نیز شاید مجبور به تغییر رویه شویم.

عراقچی بر این موضوع نیز تاکید کرد که در جریان برجام یاد گرفتیم مقاومت، بیش از تمایل برای همکاری کارایی دارد.

سید عباس عراقچی، آسیب های تحریم ها بر ایران را غیرقابل نفی عنوان کرد و گفت: با وجود مشروع بودن همکاری ایران و اروپا، اما شرکت های اروپایی بعد از تحریم های آمریکا از ایران رفتند. کشورهای اروپایی می گویند که می خواهند به برجام پایبند باشند اما اروپا نشان داده یا نمی تواند یا نمی خواهد در برابر تسلط آمریکا به سیستم مالی مقاومت کند.

دیپلمات ارشد ایران همچنین از اروپا خواست تا صندوقی برای محافظت از شرکت های خود در برابر تنبیه آمریکا ایجاد کند، چون هر چیز هزینه ای دارد.

معاون محمدجوادظریف همچنین با اشاره به تلاش های ماکرون، تاکید کرد که سوال اینجاست که آیا آمریکا نیز به تلاش های رئیس جمهور فرانسه توجه دارد یا خیر؟

معاونت وزارت امورخارجه ایران همچنین در پایان هرگونه تمایل تهران درباره توافق گسترده تر با آمریکا رد کرد و گفت که ما نمی خواهیم دوباره بر سر برجام و یا حتی بر سر برنامه موشکی خود مذاکره کنیم، چون موشک ها برای امنیت ما ضروری است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha