قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۴۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آغاز کوچ پاییزه بیش از ۹ هزار خانوار عشایر ایلام

مدیرکل امور عشایر استان ایلام گفت: کوچ عشایر ایلام به مناطق قشلاقی و نوار مرزی استان از ابتدای آذرماه آغاز و تا نیمه دوم فرودین ماه سال آینده ادامه دارد.

آغاز کوچ پاییزه بیش از ۹ هزار خانوار عشایر ایلام

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی سلیمی مدیرکل امور عشایر استان ایلام عصر امروز در ایلام گفت: به دلیل شرایط اقلیمی و تغییرات آب و هوایی  ۹ هزار و ۷۳۶ خانوار با جمعیت ۶۰ هزار نفر در قالب ۱۲ ایل و ۳۲ طایفه مستقل کوچ پاییزه خود را به مناطق قشلاقی و نوار مرزی استان آغاز کرده اند.

وی افزود: کوچ عشایر ایلام از ابتدای آذرماه آغاز و تا نیمه دوم فرودین ماه سال آینده ادامه دارد.

مدیرکل امور عشایر استان تصریح کرد: عشایر استان به روال سالیان گذشته دام خود را در ماه های سرد سال در کانون های گرمسیری کولک، چنگوله، میمک، فکه، سه راهی کاشی پور تعلیف می کنند.

وی ادامه داد: بیشتر جمعیت عشایر استان از اواخر ماه گذشته مراتع ییلاقی شهرستان های ایلام، ایوان، سیروان، آبدانان، ملکشاهی، چرداول و بدره را به سوی دشت های گرم جنوب استان ترک کردند.

سلیمی عنوان کرد: این عشایر کوچنده متناسب با شرایط آب و هوایی این روزها را در مناطق میان بند در حد فاصل مناطق گرمسیر و سردسیر سپری می کنند.

عشایر ایلام  از اتراق در حاشیه رودخانه ها اجتناب کنند

مدیرکل امور عشایر استان خاطرنشان کرد: با توجه به فصل سرما و بارش نزولات جوی، عشایر در طول مسیر کوچ از اتراق در ارتفاع یا حاشیه رودخانه ها اجتناب کنند و هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.

وی یادآور شد: همچنین با توجه به فرا رسیدن فصل سرما، ۲۲ جایگاه نفت و گاز به منظور تامین سوخت مورد نیاز عشایر آماده ارائه خدمات به عشایر کوچنده استان است.

انتهای پیام/970821

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha