قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۴۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تصاویر متفاوت و عجیب امواج رادیویی از «کهکشان راه شیری»

تصویر خیره کننده ای از کهکشان راه شیری با استفاده از امواج رادیویی ضبط شده که شکل جدیدی از این کهکشان را به نمایش می گذارند.

تصاویر متفاوت و عجیب امواج رادیویی از «کهکشان راه شیری»

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از دیلی میل، تصویر خیره کننده ای از کهکشان راه شیری  با استفاده از امواج رادیویی ضبط شده است.

این تصویر به ما نمای جدیدی از کهکشان راه شیری ارائه می دهد؛ کهکشان راه شیری،کهکشانی است که منظومه شمسی در آن قرار دارد.

اخترشناسان استرالیا از تلسکوپ Array Murchison Widefield Array برای تهیه این تصویر از کهکشان راه شیری استفاده کردند. آنها سپس داده ها را با یک رایانه در پرت استرالیا پردازش کردند تا مشخص شود که این تصویر چگونه به نظر می رسد.

این نشان می دهد که اگر انسان بتواند امواج رادیویی را ببیند عمدتا زرد و طلایی است؛ ین تصویر در قلب مرکز کهکشانی کهکشان راه شیری قرار دارد که در آن سیاه چاله ای عجیب و عظیم وجود دارد.

این تیم همچنین  بقایای ۲۷ ستاره عظیم که در ابرنواخترها منفجر شده اند را به عنوان بخشی از مطالعه خود بررسی کردند؛اخترشناسان در استرالیا با گرفتن اطلاعات از تلسکوپ رادیویی و تولید تصویری از کهکشان دریافتند، اگر انسان ها امواج رادیویی را ببینند می توانند یک نمای منحصر به فرد از راه شیری ایجاد کنند.

ناتاشا هورلی-واکر، کارشناس اخترفیزیک می گوید: تصاویر ما مستقیماً در وسط راه شیری مشاهده می شوند، به سمت محلی که اخترشناسان منطقه آن را مرکز کهکشانی می نامند.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha