قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۴۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس رژیم صهیونیستی با مشاور شاه اردن در لندن دیدار کرد

رئیس رژیم صهیونیستی با مشاور ارشد شاه اردن دیدار و درباره مناقشات بر سر مناطق مرزی صحبت کرد.

رئیس رژیم صهیونیستی با مشاور شاه اردن در لندن دیدار کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در بحبوحه تنش های اخیر اردن با رژیم صهیونیستی، «رووین ریولین» رئیس این رژیم با شاهزاده «غازی بن محمد» مشاور ارشد و نزدیک شاه اردن دیدار کرد.

به نوشته وبگاه «یدیعوت آحرونوت» طی این دیدار که در لندن انجام شده، ریولین با شاهزاده بن محمد و دیگر مقامات اردنی، درباره همکاری های لازم درخصوص منطقه «الباقوره و الغمر» صحبت کردند.

وبگاه شبکه اینترنتی «رؤیانیوز» هم گزارش داد که این دیدار به درخواست طرف اسرائیلی و از چند ماه پیش برنامه ریزی شده بود.

جزئیات بیشتری از این دیدار و موارد مطرح شده بین دو طرف منتشر نشده است.

این در حالی است که «عبدالله دوم» پادشاه اردن هفته قبل گفته بود روابط این کشور با رژیم صهیونیستی در بدترین حالت خود قرار دارد. (جزئیات بیشتر)

عبدالله دوم گفت: «معتقدم که همه ما در این سالن اطمینان داریم که تنها راه حل برای درگیری میان فلسطینیان و اسرائیل راه حل دو دولت است چون هرگونه جایگزین آن، برای همه ما بد خواهد بود».

پیش از آن نیز  همزمان با اتمام قرارداد ۲۵ ساله اجاره منطقه الباقوره و الغمر اردن با رژیم صهیونیستی، دولت این کشور ورود صهیونیست ها به منطقه الباقوره را از روز نوزدهم آبان ممنوع کرد (جزئیات بیشتر).

به موجب توافقنامه صلحی که در سال ۱۹۹۴ بین اردن و رژیم صهیونیستی امضا شد، منطقه الباقوره و الغمر به مدت ۲۵ سال به این رژیم اجاره داده شد و کشاورزان صهیونیست اجازه داشتند در این منطقه اقامت داشته و زراعت کنند.

انتهای پیام/ص

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha