قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۴۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صبحانه خبری / اول صبح این خبر ها را از دست ندهید / کنسولگری ایران در نجف به آتش کشیده شد / طرح دو فوریتی برای تک نرخی شدن بنزین / تقاضای ۱۷ سال حبس برای نجفی

صبحانه خبری / اول صبح این خبر ها را از دست ندهید / کنسولگری ایران در نجف به آتش کشیده شد / طرح دو فوریتی برای تک نرخی شدن بنزین / تقاضای ۱۷ سال حبس برای نجفی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در بسته خبری پیش رو، مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را با هم مرور می کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.

کنسولگری ایران در نجف به آتش کشیده شد - منابع خبری عراقی شامگاه چهارشنبه ۶ آذر از هجوم عده ای به کنسولگری ایران در نجف و به آتش کشیدن ساختمان آن خبر دادند. با این حال برخی منابع عنوان کرده اند که فقط فنس های اطراف کنسولگری آتش گرفته اند. بر اساس این گزارش ها کارکنان کنسول گری هنگام حادثه در این ساختمان حضور نداشتند و ساعاتی قبل آنجا را تخلیه کرده بودند.

روحانی: من هم روز جمعه فهمیدم که بنزین سهمیه بندی شده - روحانی گفت: موضوع بنزین را به وزیر کشور و شورای امنیت کشور واگذار کردم. این را من به وزیر کشور گفتم این مصوبه و تصمیم ما است. گفتم اجرایش با شما و صداوسیما، بروید و به من هم نگویید و هر وقت شما مناسب دیدید بروید و اجر اکنید. شبی که اجرا شد من هم نمی دانستم که ین هفته است یا آن هفته. گفته بودم که هر شبی مناسب بود اجرایش کنید. روحانی گفت: من هم صبح جمعه فهیدم قیمت تغییر کرده، چون به شورای امنیت کشور واگذار کرده بودم البته قیمت در سران سه قوه مصوب شده بود.

رهبر معظم انقلاب: فکر کردند فرصت پیدا شده و لشکر خود را وارد کردند - رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از بسیجیان کشور با ایشان گفتند:یک توطئه ی عمیقِ وسیعِ بسیار خطرناکی که آن همه پول خرج آن شده بود و زحمت کشیده بودند که بتوانند در یک بزنگاهی این حرکت را انجام دهند -حرکت تخریب، شرارت و آدمکشی که به واسطه ی قضیه ی بنزین فکر کردند فرصت پیدا شده و لشکر خود را وارد کردند- این حرکت به وسیله ی مردم نابود شد. ایشان افزودند: بله؛ نیروی انتظامی، بسیج و سپاه وارد میدان شدند و در مواجهه ی سخت، کار و وظیفه ی خود را انجام دادند لکن کاری که ملت در این یک هفته ی قبل کردند، از هر حرکت میدانی بالاتر و مهم تر بود؛ حرکتی که از زنجان و تبریز شروع شد و به همه ی شهرهای کشور و حتی روستاها رسید و آخر هم در تهران این حرکت به این عظمت انجام گرفت.

طرح دو فوریتی برای تک نرخی شدن بنزین با قیمت ۱۵۰۰ تومان - بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس اظهار کرد: ما در یک طرح دوفوریتی پیشنهاد کردیم که قیمت بنزین با نرخ ۱۵۰۰ تومان تک نرخی شود، چرا که دو نرخی بودن آن منشاء فساد است، او با بیان این که «این طرح به صورت دوفوریتی روز دوشنبه (۴ آذر)بعد از ظهر تحویل هیات رییسه مجلس شده است»، اظهار کرد: انتظار داشتیم که طرح به صورت خارج از نوبت در جلسه علنی روز سه شنبه بررسی شود اما به دلیل عدم حضور رییس مجلس شورای اسلامی به بعد از تعطیلات مجلس موکول شد و امیدواریم مجلس در هفته بعد از تعطیلات، انفعال خود در این زمینه را جبران کند.

چرا پس از ثبت اعتراض با کد *6369# کد رهگیری ارسال نشده؟ - سخنگوی طرح معیشت در پاسخ به این سوال که برخی شهروندان از چند روز پیش اعتراض خود را از طریق کد دستوری ثبت کردند اما کد رهگیری برای آنها پیامک نشده است، با بیان اینکه کمتر از 4 میلیون سرپرست خانوار درخواست طرح معیشتی ثبت کردند عنوان کرد: مابقی یا سرپرست نبودند یا درخواست تکراری ثبت شده است. سامانه مکرر پیامک ارسال می کند؛ یکی از دلایل عدم ارسال پیامک این است که احتمالا گوشی افراد خاموش بوده یا آنتن ندارد همچنین در ارسال پیامک گروهی و انبوه تا زمانی که همه پیامک ها گزارش تحویل دریافت نکند سامانه پیامک را مجدد ارسال می کند. میرزایی افزود: افرادی که ثبت نام کردند و کد رهگیری برای آنها پیامک شده است می توانند در سایت مربوطه اعتراض خود را ثبت کنند در حال حاضر سایت Hemayat.mcls.gov.ir شروع به کار کرده و افراد می توانند اطلاعات مورد نیاز را ثبت کنند.

گفت و گوی ظریف با رییس دفتر سیاسی طالبان - در ادامه دیدارهای مسئولین و نماینده ویژه وزیر امور خارجه با مقامات مختلف افغانستان از جمله رییس جمهوری، رییس هیات اجرایی، هیات صلح، رهبران جهادی و شخصیت های موثر در افغانستان، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه با ملابرادر رییس دفتر سیاسی طالبان و سایر اعضای دفتر سیاسی و هیات مذاکره کننده طالبان در تهران دیدار کرد. وزیر امور خارجه در این دیدار بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای مساعدت به شکل گیری و تقویت گفت و گوهای بین الافغانی با مشارکت دولت و تمام نیروهای موثر سیاسی تاکید کرد.

ایران ۳۰ هزار واحد مسکونی در سوریه می سازد - وزیر راه و شهرسازی تأسیس سه شرکت کارفرمایی ایرانی-سوری را مهم ترین بخش تفاهم نامه اجرایی میان دو کشور خواند و از تاسیس ۳۰ هزار واحد مسکونی توسط شرکت های ایرانی در این کشور خبر داد.

تقاضای ۱۷ سال حبس برای نجفی - قاضی کشکولی در جلسه بررسی مجدد قتل میترا استاد همسر محمدعلی نجفی گفت: اولیای دم میترا استاد به دلیل اعلام رضایت و استعفای وکلای آن ها در جلسه حضور نیافتند. در این جلسه نماینده دادستان گفت که ادعای کمانه کردن گلوله منتفی است و برای نجفی تقاضای اشد مجازات را کرد. مجموع مجازات های مورد نظر نماینده دادستان برای نجفی 17 سال حبس است. این در حالی است که نجفی اتهام قتل عمد را رد کرد و گفت که هنگام شلیک گلوله تعادل نداشتم و اصابت ۴ گلوله از ۵ گلوله به دیواره حمام ناشی از همین موضوع است

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha