قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۴۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شرکت های نروژی علاقمند به فعالیت در ایران هستند

استان ها هرمزگانبندرعباس سفیر نروژ در تهران با اشاره به سابقه همکاری دو کشور، گفت: شرکت های نروژی علاقمند به حضور و فعالیت در ایران هستند.

شرکت های نروژی علاقمند به فعالیت در ایران هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، لارس نور دروم شامگاه چهارشنبه در دیدار با فریدون همتی استاندار هرمزگان اظهار داشت: با توجه به تاریخچه بسیار خوبی که در زمینه همکاری میان دو کشور وجود دارد، باید تلاش بیشتری در جهت گسترش و توسعه روابط داشته باشیم.

وی تاکید کرد: ما تلاش می کنیم در حوزه اقتصادی و تجاری ارتباط نروژ را با ایران توسعه دهیم.

سفیر نروژ در جمهوری اسلامی ایران زمینه های همکاری میان دو کشور در استان هرمزگان را بسیار گسترده و متنوع عنوان کرد.

نور دروم آبزی پروری، نفت، گاز، کشتیرانی و انرژی های تجدید پذیر را عرصه مناسبی برای همکاری مشترک دو کشور ایران و نروژ در استان هرمزگان برشمرد.

سفیر نروژ در تهران خاطرنشان کرد: پرورش آبزیان و فعالیت های شیلاتی یکی از حوزه های مهم همکاری میان ایران و نروژ است و آمادگی توسعه این فعالیت ها در استان هرمزگان را داریم.

زمینه های بسیاری برای همکاری ایران و نروژ در هرمزگان وجود دارد

استاندار هرمزگان نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت های ویژه این استان در بخش های انرژی، شیلات و گردشگری، گفت: زمینه های بسیاری برای همکاری ایران و نروژ در هرمزگان وجود دارد.

فریدون همتی بیان داشت: فعالیت های آبزی پروری زمینه بسیار خوبی جهت همکاری های مشترک میان ایران و نروژ در استان هرمزگان است و یک مجموعه پرورش ماهی در استان با یک شرکت نروژی همکاری مناسبی داشته است.

وی با اشاره به برنامه های در دست انجام به منظور توسعه صنعت پرورش ماهی در هرمزگان، گفت: با توجه به استعدادهای موجود در این بخش می توانیم همکاری های خوبی با شرکت های نروژی با توجه به تجارب آنها در این عرصه داشته باشیم.

استاندار هرمزگان با اشاره به تنوع مناطق گردشگری و وجود صنایع دستی متنوع در استان، گفت: گردشگری دریایی یکی از ظرفیت های مهم هرمزگان است و می توان فعالیت خوبی در این زمینه داشت.

همتی با اشاره به ظرفیت های هرمزگان در بخشهای معادن، نفت و گاز ، افزود: از این نظر نیز هرمزگان با کشور نروژ شباهت هایی دارد و می تواند در این زمینه ها محل خوبی برای سرمایه گذاری و همکاری های مشترک میان دو کشور باشد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha