قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۳۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قابلیت های مشگین شهر در تبدیل شدن به قطب ژئوتوریسم کشور

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مشگین شهر گفت: به واسطه آثار متعدد زمین شناسی، این شهرستان قابلیت تبدیل شدن به قطب ژئوتوریسم کشور را دارد.

قابلیت های مشگین شهر در تبدیل شدن به قطب ژئوتوریسم کشور

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ایمانعلی ایمانی در مشگین شهر اظهار کرد: طبیعت شهرستان مشگین شهر برخوردار از جاذبه های متعددی است که به مانند یک موزه بزرگ زمین شناسی مورد توجه است.

وی افزود: ژئو پارک شیروان دره، دره تنگ، دره کپز، دره ساربانلار، دره گندیمان از ژئوسایت های مهم شمال غرب ایران محسوب می شوند.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مشگین شهر با اشاره به برگزاری تورهای ژئوتوریسم از معرفی ژئو سایت و ژئومورفوسایت های گستره جغرافیایی شهرستان مشگین شهر خبر داد و تاکید کرد: ژئوتوریسم شاخه جدید گردشگری و متمرکز بر پدیده های زمین شناسی است.

وی ادامه داد: ژئوتوریسم بر نگهداری و حمایت از ابعاد پنج گانه اساسی ویژگی های جغرافیایی یک ناحیه یعنی محیط، فرهنگ، زیبایی، علم و آموزش و بهزیستی مردم محلی تاکید دارد و نقش ویژه ای در حفظ توانمندی های جوامع محلی ایفا می کند.

ایمانی با اشاره به نقش مهم این پدیده ها در جلب و جذب گردشگر و توسعه پایدار روستایی شهرستان مشگین شهر گفت: تبلیغ و معرفی این جاذبه ها با جدیت دنبال می شود.

انتهای پیام/3463/666

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha