قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۳۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برگزاری گرامیداشت سردار شهید پیرزاده و 1700 شهید ترور و نفاق

گرامیداشت سردار شهید ابوالفضل پیرزاده و 1700 شهید ترور و نفاق در اردبیل برگزار شد.

برگزاری گرامیداشت سردار شهید پیرزاده و 1700 شهید ترور و نفاق

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اردبیل، گرامیداشت سردار شهید ابوالفضل پیرزاده و 1700 شهید ترور و نفاق شامگاه گذشته در سالن ولایت اردبیل برگزار شد.

سردار جلیل بابازاده در این مراسم نیروی مقاومت بسیج را بی نظیرترین ارتش دنیا دانست و اظهار کرد: ارتش بیست میلیونی بسیج که شاهکار امام خمینی(ره) است در دوران هشت سال دفاع مقدس نشان داد که به دشمن اجازه تجاوز به یک وجب از خاک کشور را نخواهد داد.

وی افزود: بسیج در چهل سال گذشته در عرصه های مختلف نظامی، سازندگی، علمی، محرومیت زدایی و ... وارد عمل شده و در تمام این عرصه ها در مقابل هجمه های دشمن ایستاده است.

فرمانده سپاه اردبیل بیان کرد: در ایام دفاع مقدس که مردم بزرگ ایران اسلامی در حال دفاع از مرزهای ایران اسلامی در برابر دشمن بودند، عده ای خود فروخته و منافق، اقدام به ترور مردم می کردند.

وی به شهادت شهید ابوالفضل پیرزاده در سال 60 توسط عوامل نفاق اشاره کرد و گفت: ملت بزرگ ایران اسلامی در چهل سال گذشته در برابر تمام توطئه های دشمنان ایستادند و آرامش و امنیت امروز مدیون خون شهدای بزرگوار است.

بابازاده تصریح کرد: امروز نیز دشمن با چهره ها و توطئه های مختلف در صدد ضربه زدن به ایران اسلامی است که همبستگی، اتحاد و بصیرت ملت و هدایت های مقام معظم رهبری باعث خنثی شدن این توطئه ها شده است.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل بیان کرد: رسانه ها امروز باید با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه در مقابل هجمه های رسانه ای استکبار مقابله کنند.

گفتنی است؛ شهید ابوالفضل پیرزاده در سال ۱۳۳۴ در اردبیل دیده به جهان گشود، در سال 1354 وارد حوزه علمیه قم شد و در مدرسه حقانی به تحصیل پرداخت.

با اوج گیری مبارزات حق طلبانه امت اسلامی ،در تمام راهپیمایی ها نقش تعیینی داشت اکثر نوارها و اعلامیه های امام (ره) توسط وی در قم تکثیر و به اردبیل فرستاده می شد تا پخش و توزیع شود. مدتی بعد به منظور گسترش این مبارزات در روستاهای آذربایجان، به میانه رفت و به تبلیغ انقلاب و افشاگری رژیم شاه پرداخت. سپس به اردبیل آمده برنامه ریزی اکثر تظاهرات و راهپیمایی ها را به عهده گرفت.

شهید پیرزاده از نخستین روزهای تشکیل سپاه خالصانه و صادقانه قبول مسئولیت کرده و انجام وظیفه نمود. مدتی بعد به پارس آباد رفته و در دادگاه انقلاب اسلامی آن شهر مشغول کار شد. بعد از آن که شهید قدوسی به عنوان دادستان کل انقلاب از طرف امام (ره) تعیین شد، به تهران رفته و از طرف دادستانی کل انقلاب به عنوان دادیار به گنبد رفت.

برخوردهای ارشادی و هدایتی اش در دل بیشتر فریب خوردگان گروهک ها چنان تاثیر داشت که کار صدها قلم و اندیشه تبلیغی را یک تنه انجام می داد. او در زندان با آنها خیلی اصولی بر خورد می کرد که بالاخره در ۷ آذر ۱۳۶۰ توسط منافقین کوردل در مقابل دبیرستان طالقانی ترور شد و به شهادت رسید.

انتهای پیام/3463/111

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha