قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۳۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اجرای ناقص طرحهای بازآفرینی به نارضایتی مردم منجر شده است

استان ها قزوینقزوین استاندار قزوین گفت: ناقص ماندن اجرای طرح های بازآفرینی محلات شهری موجب نارضایتی ساکنان این محلات شده و باید با تسریع و تکمیل آنها این مساله را برطرف کرد.

اجرای ناقص طرحهای بازآفرینی به نارضایتی مردم منجر شده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، هدایت الله جمالی پور روز چهارشنبه در نشست ستاد بازآفرینی شهری افزود: طرح بازآفرینی یکی از تاکیدهای جدی رئیس جمهوری است و همه دستگاه ها را مکلف کرده تا با تمام توان در کنار راه و شهرسازی این طرح را به سرانجام برسانند.

وی اضافه کرد: قزوین در این بخش پیشرو بوده و گام های خوبی برای تعیین محلات و آزادسازی برداشته که توانسته بستر تداوم کار را فراهم کند.

جمالی پور ادامه داد: هادی آباد به عنوان محله ای بحران خیز و مستعد آسیب های اجتماعی از مهم ترین اولویت های استان قزوین در بازآفرینی شهری است که امیدواریم با تخصیص 100 میلیارد ریال پول باقی مانده برای تملک کل مجموعه بازآفرینی آن با سرعت بیشتری انجام شود.

وی گفت: تاکنون بالای 80 درصد تملک و آزادسازی قطعات در این محله انجام شده که البته باید برای مسکن ساکنان آنها هم کاری کنیم تا از بروز آسیب بیشتر جلوگیری شود.

استاندار در خصوص طرح ساماندهی امامزاده حسین(ع) نیز گفت: گاهی یک سری تصمیم هایی برای امامزاده ها گرفته می شود و بعد از آن بسیاری مشکلات و نارضایتی برای مردم ایجاد می کند بنابراین باید در اجرای چنین طرحهایی کاری کرد که مردم متضرر نشوند.

استاندار افزود : طرح ساماندهی امامزاده حسین(ع) نیازمند تغییر و بازنگری با رویکرد اقتصادی و درآمدزایی است تا با درآمد حاصل از تغییر کاربری بخشی از مشکلات آن برطرف و بازتولید ثروت شود.

استاندار یادآور شد: در مکان های دیگر هم مانند سردار و پنبه ریسه ظرفیت ها برای بازآفرینی آماده است و دستگاههای مربوط امور این بخش ها را انجام می دهند.

وی یادآورشد: برای تسریع در پروژه ها بهتر است اعتبارات به صورت استانی تخصیص و اختیارات استان ها بیشتر شود.

جمالی پور افزود: نظام بودجه ریزی باید به گونه ای اصلاح شود که پیش بینی برنامه ها و تخصیص اعتبارات با واقعیت انطباق یابد و تا درصد زیادی عملیاتی شود.

شهرهای کوچک قزوین نیازمند سهمیه مازاد قیر هستند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین نیز در این نشست گفت: از 25 شهر استان قزوین حدود هشت شهر بیش از 40 درصد کوچه ها کاملا خاکی است و شهرداری های آنها نیز درآمد بالایی ندارند که قیر تهیه کنند بنابراین نیاز است سهمیه مازاد به آنها اختصاص یابد.

علی فرخزاد افزود:استان قزوین در زمینه بازآفرینی بافت فرسوده نسبتا عملکرد خوبی داشته و حداقل توانسته از ایجاد و توسعه بافت فرسوده جدید جلوگیری کند.

وی با اشاره به طرح بازآفرینی محلاتی چون امامزاده حسین(ع) و سردار اضافه کرد: 200 تا 250 میلیارد تومان از اعتبارات دولت و شهرداری در این محلات هزینه شده اما با این وجود طرح های آنها ناقص مانده و بدتر از قبل موجب نارضایتی مردم شده است و از این رو باید با اصلاح این وضعیت و برنامه ریزی مناسب رضایت ساکنان را نیز جلب کرد.

فرخزاد با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی مسکن نیز افزود: در این طرح نیز دستگاه های اجرایی باید زمین های مازاد خود را با شرایطی که فراهم شده به سازمان ملی مسکن اعلام کنند تا در جهت ساخت مسکن برای کارکنانشان مورد استفاده قرار گیرد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha