قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۲۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

/آشتی با کالای ایرانی/

بانک مرکزی مصوبه تقسیط بدهی واحدهای تولیدی را ابلاغ کند

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با بیان اینکه مشکل ۵۵ درصد واحدهای مراجعه کننده به این ستاد در زمینه تعیین تکلیف بدهی های بانکی بوده است، از بانک مرکزی خواست که در این زمینه مصوبه اخیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را در شورای پول و اعتبار مطرح و به سیستم بانکی ابلاغ کند.

بانک مرکزی مصوبه تقسیط بدهی واحدهای تولیدی را ابلاغ کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، میثم زالی ، با بیان اینکه بیشترین مصوبات صادر شده در ستاد رفع موانع تولید و کارگروه های استانی در خصوص تعیین تکلیف بدهی واحدهای تولیدی به بانک ها است، گفت: بدهی بانکی باعث می شود شریان های حیاتی یک واحد تولیدی بسته شود؛ چرا که در این شرایط تسهیلات، ضمانت نامه و دسته چک نیز به این واحدها تعلق نمی گیرد و باعث بروز رکود و بحران در واحد تولیدی می شود.

وی افزود: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تلاش می کند که به کمک بانک مرکزی مصوبه هشتاد و پنجمین جلسه این کارگروه درباره تعیین تکلیف عمومی بدهی واحدهای تولیدی اجرا شود.

به گفته این مقام مسئول در مصوبه یاد شده، پیش بینی شده واحدهای تولیدی پنج درصد بدهی خود را پیش پرداخت کنند، یک سال تنفس داشته باشند و بقیه بدهی در پنج سال تقسیط شود.

زالی با بیان اینکه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از بانک مرکزی خواسته که این مصوبه در شورای پول و اعتبار مطرح و به سیستم بانکی ابلاغ شود، تصریح کرد: اگر در سال جاری سیستم بانکی نمی تواند تسهیلات لازم را به بخش تولید ارائه دهد، حداقل اجازه دهد شرایط مصرح شده در مصوبه ستاد رفع موانع تولید در جهت حمایت از تولیدکنندگان اجرا شود.

وی همچنین بدهی های مالیاتی و بدهی به سازمان تامین اجتماعی را مشکل بعدی واحدهای تولیدی عنوان کرد و گفت: ما تلاش می کنیم که تغییر رفتاری در دستگاه های اجرایی صورت بگیرد تا واحدهای تولیدی که مشکل دارند؛ بتوانند آن مشکل را حل کنند و شرایط آن ها بحرانی تر نشود.

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در پایان خاطرنشان کرد که در این کارگروه تلاش می شود اشتغال واحدهایی که دچار مشکل هستند، کم نشود و واحدهای تعطیل نیز احیا شوند.

  انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha