قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۲۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هادیزاده: امیدوار به کسب ۲ سهمیه دوومیدانی بانوان در پارالمپیک توکیو هستیم

مشاور عالی فدراسیون نابینایان و کم بینایان از اعزام سه رشته فوتبال پنج نفره، جودو و دوومیدانی به بازیهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو خبر داد و گفت: تیم گلبال مردان نیز در صورت کسب سهمیه در قهرمانی آسیا ژاپن عازم توکیو می شود.

هادیزاده: امیدوار به کسب ۲ سهمیه دوومیدانی بانوان در پارالمپیک توکیو هستیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی اصغر هادیزاده ، درباره رشته های اعزامی نابینایان و کم بینایان به بازیهای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار کرد: برای شرکت در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو تا امروز تیم فوتبال پنج نفره، جودو و دوومیدانی موفق به کسب سهمیه پارالمپیک توکیو شده اند. البته تیم گلبال مردان نیز برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا که آخرین فرصت برای کسب سهمیه است، هشتم آذر راهی ژاپن می شود که امیدوار به کسب یک سهمیه دیگر توسط تیم گلبال مردان هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تعداد سهمیه های کسب شده در دوومیدانی نابینایان و کم بینایان مشخص است یا خیر؟ گفت: تعداد سهمیه های کسب شده در دوومیدانی نابینایان و کم بینایان ۱۳ فروردین سال آینده نهایی می شود که امیدوارم در این دوره سهمیه های بیشتری را در دوومیدانی نسبت به دوره قبل کسب کنیم.

رییس انجمن دوومیدانی نابینایان و کم بینایان درباره حضور زنان در پارالمپیک توکیو، اظهار کرد: تا امروز زنان نابینا و کم بینا موفق به کسب سهمیه پارالمپیک توکیو نشده اند. ما امیدواریم در رشته دوومیدانی حداقل ۲ نفر از بانوان نابینا و کم بینا موفق به کسب سهمیه شوند تا در این دوره علاوه بر افزایش سهمیه های خود نسبت به دوره قبل، امکان حضور بانوان نیز در پارالمپیک توکیو فراهم شود.

وی در خصوص علت تعطیلی اردوی تیم ملی فوتبال پنج نفره بعد از مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند خاطرنشان کرد: تیم فوتبال پنج نفره بعد از قهرمانی آسیا نیاز به استراحت داشت و این ارتباطی به تعطیلی اردو ندارد. مسابقات قهرمانی کشور فوتبال پنج نفره آذرماه در گیلان برگزار و پس از مشخص شدن نفرات برتر تیم ملی فوتبال پنج نفره تشکیل می شود. نفرات اعزامی به پارالمپیک نیز پس از شرکت در چند مرحله اردوی آمادگی معرفی خواهند شد.

هادیزاده در پایان افزود: اردوی ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک توکیو به طور مرتب در حال برگزاری است و مشکلی برای برگزاری اردوهای پارالمپیکی نداریم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha