قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۲۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افشاگری قانونگذار عراقی درباره نقش پول های آمریکا در اعتراضات اخیر

یک عضو پارلمان عراق تاکید کرد، در مدتی قریب به دو ماهی که از اعتراضات عراق می گذرد امارات، کویت و آمریکا پول های زیادی را برای حمایت از نفوذی ها و برخی شخصیت های سیاسی به منظور منحرف کردن مسیر اعتراضات وارد عراق شد.

افشاگری قانونگذار عراقی درباره نقش پول های آمریکا در اعتراضات اخیر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «محمد البلداوی» یک عضو پارلمان عراق گفت که پول های زیادی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و آمریکا برای کمک به نفوذی ها در اعتراضات عراق وارد این کشور شد.

البلداوی که عضو ائتلاف الفتح است در گفت وگو با بغداد الیوم تاکید کرد: آمریکا و شماری از کشوهای عربی حوزه خلیج (فارس) و در راس آن امارات از برخی شخصیت های سیاسی در عراق برای ایجاد هرج و مرج در این کشور و منحرف کردن مسیر اعتراضات به سمت و سویی دیگر حمایت کردند.

وی افزود: پول های زیادی از طریق حواله از امارات، کویت و آمریکا برای کمک به برخی شخصیت های وابسته به این کشورها و نفوذی ها در بین معترضان وارد عراق شد.

عضو ائتلاف الفتح به رهبری هادی العامری تصریح کرد: بیانیه اخیر آمریکا درباره ربوده شدن و تصفیه فعالان غیرنظامی و شماری از معترضان و خبرنگاران تلاش برای تشدید بحران و سرنگونی دولت و نخست وزیر عراق است  در حالی که طرف هایی مورد حمایت آمریکا و شیخ نشین های حاشیه خلیج (فارس) عامل ربودن و تصفیه معترضان هستند.

جان رود زار معاون وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه آنچه به ادعای وی کشتار و ربوده شدن معترضان و تهدید علیه آزادی بیان در عراق است را محکوم کرد.

سفارت آمریکا در بغداد با صدور بیانیه ای اعلام کرد که جان سی رود معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاست گذاری روزهای ۲۴ و ۲۵ نوامبر به بغداد و اربیل سفر کرد.

بر اساس این بیانیه رود در جریان سفر به عراق با مقامات این کشور درباره همکاری امنیتی آمریکا در منطقه و نقش آمریکا در ائتلاف بین المللی ضد داعش گفت وگو کرده است.

معاون سیاسی وزارت دفاع آمریکا در دیدار با مقامات عراقی همچنین ضمن محکومیت «ربودن و تهدیدها علیه آزادی بیان و خشونت» بر حمایت کشورش از مطالبات ملت عراق تأکید کرد.

انتهای پیام/.

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha