قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۲۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دانشجویان فرانسوی تظاهرات کردند

دانشجویان فرانسه با برگزاری تجمعات مختلف در مراکز آموزش عالی این کشور ضمن اعتراض به سیاست های دولت این کشور، هشدار دادند که در صورت عدم اعطای کمک های مالی دولتی به دانشگاه ها، در روزهای آینده اعتصاب می کنند.

دانشجویان فرانسوی تظاهرات کردند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دانشجویان فرانسه در تازه ترین اقدام علیه دولت این کشور سه شنبه در دانشگاه های این کشور تجمع کردند و هشدار دادند که در اعتصاب های عمومی برنامه ریزی شده در روزهای آتی شرکت خواهند کرد.

به نوشته وبگاه «رادیو بین المللی فرانسه» اتحادیه دانشجویان فرانسه خواستار دریافت کمک های مالی بیشتری از دولت «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور این کشور شده است.

دانشجویان فرانسوی اواسط امروز در چند ساختمان دانشگاه های مختلف کشور تجمع کرده و تظاهراتی برگزار کردند که تا که تا غروب سه شنبه طول کشید.

در روزهای گذشته نیز یک دانشجوی 22 ساله این کشور در اعتراض به شرایط بد مالی، خودسوزی کرد. این دانشجوی پسر کمی قبل از خودسوزی با انتشار یک مطلب در فیسبوک درباره این اقدامش گفته بود: «من "امانوئل ماکرون"، "فرانسوا اولاند"، "نیکلا سارکوزی" و اتحادیه اروپا را به خاطر مرگم و ایجاد بلاتکلیفی درباره آینده همه مردم فرانسه مقصر می دانم.» (جزئیات بیشتر)

 بر اساس این گزارش، پنج اتحادیه دانشجویان فرانسه سه شنبه خواهان اقداماتی از سوی دولت شدند و اعلام کردند که نیاز به افزایش کمک هزینه ها، خدمات مسکن، غذا و بهداشت دارند. چندی قبل نیز ۴۷ استاد دانشگاه های فرانسه با حضور در دفتر روزنامه معروف «لوموند» خواستار افزایش اقدامات دولت برای رفع مشکلات مالی دانشجویان شدند.

انتهای پیام/ق

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha