قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۲۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۴۰ درصد مبتلایان به ایدز در کشور شناسایی شدند

استان ها چهارمحال و بختیاری شهرکرد مسئول گروه کاهش آسیب ها و ایدز سازمان بهزیستی با اشاره به محرمانه بودن اطلاعات بیماران، گفت: ۴۰ درصد از مبتلایان به ویروس ایدز در کشور شناسایی شدند.

۴۰ درصد مبتلایان به ایدز در کشور شناسایی شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، کامبیز محضری عصر روز سه شنبه در کمیته استانی نظارت بر اجرای برنامه کنترل عفونت اچ آی وی/ ایدز(SIP) شهرستان لردگان با اشاره به اهمیت بحث شناسایی و درمان مبتلایان به ویروس ایدز در کشور افزود: برای اجرای کامل برنامه راهبردی در حوزه درمان بیماری ایدز، باید ۹۰ درصد مبتلایان شناسایی شود.
به گفته وی، هم اکنون ۳۷ باشگاه برای حمایت  و توانمندسازی مبتلایان به HIV در سازمان بهزیستی کشور فعال شده است.
وی گفت: در کشور ۲۷ مرکز گذر سرپناهی، همچنین تیم های سیار، ایستگاه های کارشناسی فعال شده و گسترش این مراکز از سیاست های سازمان بهزیستی و کمیته ایدز کشور است.
محضری افزود: به منظور ارائه خدمات بیشتر به مبتلایان به ویروس ایدز و افراد در معرض آسیب مراکز سیار نیز در سطح کشور در راستای کاهش آسیب و همچنین فرهنگ سازی در حوزه پیشگیری و ارائه آموزش برای پیشگیری از این ویروش فعال شده است.
وی، با تاکید بر اینکه ۲۳دستگاه اجرایی کشور عضو کمیته ایدز کشور هستند، افزود:۸ دستگاه اجرایی از جمله بهزیستی، وزارت بهداشت و درمان پزشکی، صدا و سیما و دستگاه های حمایتی از اعضای اصلی این کمیته هستند.

جلسه sip( کمیته ایدز ) استان چهارمحال وبختیاری با حضور مدیران استان و معاون توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در شهرستان لردگان برگزار شد.

نخستین مرکز جامع خدمات اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری در روستای چنار محمودی شهرستان لردگان روز سه شنبه آغاز به کار کرد.

روستای چنار محمودی در شهرستان لردگان در ۱۸۰کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha