قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۵۵۱۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تعداد قربانیان زمین لرزه در آلبانی به ۱۶ نفر رسید

جهان اروپابلگراد زمین لرزه شدیدی که بامداد امروز (سه شنبه) در آلبانی روی داد، تاکنون ۱۶ کشته و حدود ۶۰۰ مجروح برجا گذاشته است.

تعداد قربانیان زمین لرزه در آلبانی به ۱۶ نفر رسید

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش رسانه های خبری صربستان و منطقه، این زمین لزره به بزرگی ۶.۴ ریشتر در ساعت ۳ و ۵۴ دقیقه(به وقت محلی) بامداد در مجاور شهر «دراچ» آلبانی روی داد که لرزش آن در تمامی منطقه بالکان احساس شد.

همچنین گفته شده که زلزله دیگری در ساعت ۷ و ۱۰ دقیقه بامداد امروز به قدرت ۵.۴ ریشتر در آلبانی روی داده است.

«ادی راما» نخست وزیر آلبانی در یادداشتی توییتری نوشت که تلاش های گسترده ای برای نجات زلزله زدگان شروع شده تا اینکه جان مردم تا آنجایی که ممکن است نجات داده شود. وی همچنین  نوشت که زلزله شدید عواقب جدی به همراه داشته است.

به گفته وی، این یک لحظه بسیار غم انگیز است که باید آرام و در کنار هم باشیم. ما از تمامی توان خود استفاده می کنیم تا اینکه با کمک دوستان از این وضعیت خارج شویم.

نخست وزیر آلبانی همچنین افزود: «جوزپه کونته» نخست وزیر ایتالیا و «کریاگوس متسوتاکیس» نخست وزیر یونان دستور دادند که تیم های ویژه امدادگری برای کمک به زلزله زدگان در آلبانی اعزام شوند.

صربستان نیز برای نجات زلزله زدگان در آلبانی چند گروه آتش نشانی و امدادگر اعزام کرده است.

مرکز زلزله آلبانی در ۱۲ کیلومتری عمق زمین ثبت شده که در کشورهای مونته نگرو، مقدونیه شمالی، صربستان، یونان، کرواسی و بوسنی و هرزگوین، بلغارستان و یونان نیز احساس شده است.

بنا به گزارش رسانه های خبری آلبانی؛ بیشترین خسارات در منطقه «دراچ» این کشور بوده که بیش از ده ها تن به بیمارستان  منتقل شده اند.

«میلوجوکانوویچ» رییس جمهوری مونته نگرو با ارسال پیام تسلیت به «ایلیر متا» همتای آلبانی خود، آمادگی کشورش برای ارائه پشتیبانی و مساعدت در این  شرایط دشوار را اعلام کرد.

فرودگاه «مایکا ترزا» در تیرانا پایتخت آلبانی نیز به دلیل خسارات گسترده ناشی از زلزله امروز بسته شد. همچنین تمام مدارس در سطح کشور آلبانی نیز تعطیل شده اند.

این حادثه بزرگترین زلزله کشور آلبانی در سی سال گذشته اعلام شده است.

رسانه های خبری بالکان نیز گزارش دادند که زلزله ای به بزرگی ۵.۵ ریشتر بوسنی و هرزگوین را لرزانده است. بر اثر این حادثه ساختمان هایی در مناطق بوسینا، لیوبینیا و برکوویچ آسیب دیدند.

در سال ۱۹۰۵ میلادی مرگبارترین زلزله تاریخ معاصر آلبانی با قدرت ۶.۶ ریشتر ۱۲۰ تن را به کام مرگ کشاند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha